• spanielskoreality.eu - Komplexné služby v oblasti nehnuteľností v Španielsku

Porovnanie nehnuteľnosti

Ceny nehnuteľností aj v októbri narástli

Ceny nehnuteľností aj v októbri narástli

Aktuálne nové údaje od španielskej spoločnosti pre oceňovanie nehnuteľností Tinsa poukazujú na to, že priemerná cena nehnuteľnosti v Španielsku bola o 4,3% vyššia v októbri tohto roku v porovnaní s rovnakým mesiacom v roku 2016.

Tieto štatistiky sú brané pre celú krajinu a ako vždy existujú regionálne rozdiely, ktoré sú význačné, v neposlednom rade v provinčných hlavných mestách a veľkých mestách, ako sú Madrid, Barcelona a Málaga je zaznamenaný nárast 6,4%.

Zaujímavé je, že nehnuteľnosti nachádzajúce sa v blízkosti pobrežia Stredozemného mora sú za mesiac október o 0,9% vyššie ako v minulosti. Avšak toto je pomerne strohé meranie od Tinsy, pretože ako každý, kto žije na Costa del Sol vie, že nie sú všetky stredomorské oblasti a strediská rovnaké.

Nehnuteľnosti na pobreží Costa del Sol majú tendenciu zvyšovať hodnotu stabilnejšie než inde – menej rapídnych výkyvov, čím sa kategorizácia Tinsa všetkých stredomorských oblastí považuje za pomerne zavádzajúcu.

Na základe toho sa v rovnakej kategórii zaznamenal nárast hodnoty domov v prvých desiatich mesiacoch tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 4,3% . Toto poskytuje presnejší prehľad o tom, ako funguje realitný trh na pobreží Costa del Sol.

Údaje o trhovej hodnote spoločnosti Tinsa boli uverejnené popri ďalších ukazovateľov trhu s nehnuteľnosťami. Ďalšie publikované štatistiky tiež ukazujú, že v Auguste tohto roka bolo schválenie hypoték o 13,2% vyššie v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Taktiež bolo zaznamenané zníženie nezamestnanosti o 7,91% v roku 2017čo sa prejavilo aj na zvýšenom predaji nehnuteľností o 14,3% na konci augusta 2017 v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2016.

Na základe tejto štatistiky, ako aj ďalších, je možné nakoniec skonštatovať, že teraz je tá pravá doba na investovanie do nehnuteľnosti na pobreží Costa del Sol.

img

Costalia - spanielskoreality.eu

Podobné články

Prečo sa oplatí kúpiť nehnuteľnosť vo výstavbe?

Prečo sa oplatí kúpiť nehnuteľnosť v rámci developerského projektu...

Pokračovať v čítaní
od Costalia - spanielskoreality.eu

Prečo si vybrať Costa del Sol?

Costa del Sol, po slovensky „Slnečné pobrežie“, ktoré mnohí nazývajú aj „Kaliforniou...

Pokračovať v čítaní
od Costalia - spanielskoreality.eu

Hypotekárne financovanie od banky v Španielsku

Ak nedisponujete dostatočným množstvom vlastných finančných prostriedkov na vaše investície...

Pokračovať v čítaní
od Costalia - spanielskoreality.eu

Pripojiť sa k diskusii

Translate »