• spanielskoreality.eu - Komplexné služby v oblasti nehnuteľností v Španielsku

Porovnať nehnuteľnosti

V roku 2018 nárast predaja a cien nehnuteľností pokračuje

V roku 2018 nárast predaja a cien nehnuteľností pokračuje

Experti predpokladajú pre rok 2018 zvýšený nárast predaja nehnuteľností v Španielsku o 9,3%, čo predstavuje cca 526 000 predaných nehnuteľností. V roku 2017 by mal počet predaných nehnuteľností dosiahnuť 481 000.

Očakávaný rast v nasledujúcom roku tiež povedie k priemernému národnému nárastu cien o 6,1%, čo je o niečo nižšie ako je zaznamenané v tomto roku. Cenová dostupnosť bude pokračovať aj naďalej v roku 2018, pretože aj napriek očakávanému zvýšeniu cien o 6,1% bude priemerná hodnota nehnuteľností stále nižšia o 27% než bola v roku 2007, pred krízou…

Tieto údaje pochádzajú od spoločnosti Anticipa, popredného analytika a poskytovateľa nehnuteľností v Španielsku. Firma tiež porovnala prognózy na budúci rok s minuloročnou výkonnosťou a zistila 21% nárast predaja nehnuteľností medzi rokmi 2016 a 2018.

Takýto rast je značne pôsobivý, najmä v súvislosti s krízou na španielskom realitnom trhu pred menej ako desiatimi rokmi a následnými recesiami a hospodárskymi zápasmi, ktorým čelila krajina.

Analýza spoločnosti Anticipa z roku 2017 je založená na štvrťročnej projekcii, ktorá by v posledných troch mesiacoch roka zaznamenala zvýšenie cien o ďalších 5%.

Najpôsobivejším údajom v prognóze však je predpokladaný predaj nehnuteľností v budúcom roku (viac ako 520 000). Toto by bolo prvýkrát, kedy by bol dosiahnutý prah pol milióna od roku 2008 a takmer dvojnásobok oproti roku 2013, keď sa predalo len 285 000 nehnuteľností.

Aj napriek tomu, že prognóza na budúci rok je stále o 42% nižšia ako v roku 2006, je prinajmenšom postavená na solídnych základoch na rozdiel od roku 2006, keď sa realitný trh vyvolaný úverovou krízou stal čoraz nestabilnejším.

Preto je práve teraz vhodný čas na investovanie do nehnuteľnosti pri mori na pobreží Costa del Sol v Španielsku.

img

Costalia - spanielskoreality.eu

Podobné články

Zhodnotenie realitného trhu v Španielsku

Pohľad na realitný trh v Španielsku za minulý rok V tomto čase bolo uverejnených množstvo...

Pokračovať v čítaní
pomocou Costalia - spanielskoreality.eu

Všetko o hypotéke v Španielsku

Často od vás dostávame otázky týkajúce sa možnosti financovania nehnuteľnosti...

Pokračovať v čítaní
pomocou Costalia - spanielskoreality.eu

Predaj nehnuteľností vzrástol až o 4,7%

Predaj nehnuteľností vzrástol až o 4,7% Podľa najnovších oficiálnych správ z registra...

Pokračovať v čítaní
pomocou Costalia - spanielskoreality.eu

Pripojiť sa k diskusii

1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku (Costa del Sol, Malaga), alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.
Powered by
Translate »