Ceny nehnuteľností aj v októbri narástli

Aktuálne nové údaje od španielskej spoločnosti pre oceňovanie nehnuteľností Tinsa poukazujú na to, že priemerná cena nehnuteľnosti v Španielsku bola o 4,3% vyššia v októbri tohto roku v porovnaní s rovnakým mesiacom v roku 2016.

Tieto štatistiky sú brané pre celú krajinu a ako vždy existujú regionálne rozdiely, ktoré sú význačné, v neposlednom rade v provinčných hlavných mestách a veľkých mestách, ako sú Madrid, Barcelona a Málaga je zaznamenaný nárast 6,4%.

Zaujímavé je, že nehnuteľnosti nachádzajúce sa v blízkosti pobrežia Stredozemného mora sú za mesiac október o 0,9% vyššie ako v minulosti. Avšak toto je pomerne strohé meranie od Tinsy, pretože ako každý, kto žije na Costa del Sol vie, že nie sú všetky stredomorské oblasti a strediská rovnaké.

Nehnuteľnosti na pobreží Costa del Sol majú tendenciu zvyšovať hodnotu stabilnejšie než inde – menej rapídnych výkyvov, čím sa kategorizácia Tinsa všetkých stredomorských oblastí považuje za pomerne zavádzajúcu.

Na základe toho sa v rovnakej kategórii zaznamenal nárast hodnoty domov v prvých desiatich mesiacoch tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 4,3% . Toto poskytuje presnejší prehľad o tom, ako funguje realitný trh na pobreží Costa del Sol.

Údaje o trhovej hodnote spoločnosti Tinsa boli uverejnené popri ďalších ukazovateľov trhu s nehnuteľnosťami. Ďalšie publikované štatistiky tiež ukazujú, že v Auguste tohto roka bolo schválenie hypoték o 13,2% vyššie v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Taktiež bolo zaznamenané zníženie nezamestnanosti o 7,91% v roku 2017čo sa prejavilo aj na zvýšenom predaji nehnuteľností o 14,3% na konci augusta 2017 v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2016.

Na základe tejto štatistiky, ako aj ďalších, je možné nakoniec skonštatovať, že teraz je tá pravá doba na investovanie do nehnuteľnosti na pobreží Costa del Sol.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.