Ceny nehnuteľností budú stále narastať

Podľa Moody’s budú ceny nehnuteľností v Španielsku v nasledujúcich rokoch stále narastať

Ratingová agentúra Moody’s vydala minulý týždeň správu o účinkoch populačného rastu a hospodárskeho oživenia na piatich európskych trhoch spojených s bývaním. Na základe výsledkov potvrdzuje, že ceny nehnuteľností v Španielsku sú nastavené na stúpanie v reakcii na meniace sa okolnosti.

Správa hovorí o tom, že v Španielsku klesne počet obyvateľov približne o 1,3% do roku 2020, ale rast ekonomiky bude stúpať, čo sa v skutočnosti odrazí aj na zvýšení cien nehnuteľností.

Podľa analytikov, znižujúci sa počet obyvateľov v Španielsku (fenomén, ktorý zvyčajne vedie k poklesu cien, pretože dopyt po bývaní klesne) bude kompenzovaný rastúcou silou ekonomiky, ktorá by podľa súčasného a budúceho rozvoja mala prekonať mnoho ďalších ekonomík v Európe už v priebehu nasledujúcich dvoch až troch rokov.

Údaje Moody’s naznačujú, že veková skupina obyvateľov vo veku 25-35 rokov sa bude stále znižovať, „čo samo o sebe môže oslabiť dopyt po bývaní v Španielsku“. Avšak, silným argumentom je posilňujúca ekonomika krajiny, ktorá bude poskytovať najviac benefitov a lákať tak mladých ľudí.

Zvyšujúci sa počet pracovných miest ako aj stále sa zvyšujúci počet mladých ľudí žijúcich v Španielsku, ktorí budú finančne zabezpečení bude vplývať na dopyt po nehnuteľnostiach, čím sa vyrovná tlak na znižovanie cien bývania, píše sa v správe.

„Veková skupina obyvateľov vo veku 25-35 rokov bude mať najväčší prospech zo zlepšených vyhliadok príjmov v budúcnosti a zvýšenie hypotekárnej činnosti, ktorá by mohla znížiť tlak na ceny nehnuteľností a následne aj na krytie hypotekárnych cenných papierov“ povedal Greg Davies, asistent viceprezidenta ratingovej agentúry Moody’s.

Davies tiež dodal, že lepšie vyhliadky zamestnanosti a príjmov v Španielsku“ zlepšia dostupnosť financovania pre ľudí, ktorí si plánujú prvýkrát kúpiť vlastnú nehnuteľnosť, zatiaľ čo ceny nehnuteľností sú stále nízke a banky zvyšujú svoje zameranie na hypotekárne úvery.“

Táto prognóza sa už odzrkadľuje aj v niektorých častiach Španielska, najmä na pobreží Costa del Sol, kde sa už nárast cien nehnuteľností ako aj počet poskytnutých hypotekárnych úverov zaznamenáva už od konca minulého roka. Mladšie generácie, z ktorých mnohí utiekli zo Španielska počas poslednej recesie sa začali vracať vďaka zlepšujúcej sa ekonomike krajiny ako aj jej budúcim vyhliadkam.

Nečakajte kým ceny nehnuteľností na tomto stále slnečnom pobreží znovu narastú, využite ich súčasné veľmi výhodné ceny a investujte do nehnuteľnosti, ktorá vám prinesie úžitok, pohodu a dokáže si zarobiť aj sama na seba.

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.