Costa del Sol na jeseň

Costa del Sol je obľúbená turistická a rekreačná oblasť na juhu Španielska, ktorá je zaujímavá nie len v letných mesiacoch, ale aj počas jesene vďaka príjemnému počasiu a dostatku slnečného svitu.

Costa del Sol ponúka okrem očarujúcich pláží obklopených kvalitnými reštauráciami, barmi, obchodmi aj množstvo zábavy pre deti a dospelých, veľa druhov športových aktivít v krásnom prírodnom prostredí, kultúrneho vyžitia,zaujímavé historické pamiatky, atď.

Napríklad Nerja, ktorá sa nachádza na východnom pobreží Costa del Sol je známa pre svoje veľké a nádherné jaskyne, ktoré určite stoja za návštevu, v Torrox prevládajú nádherné záhrady a krásna prírody, Rincón de la Victoria má vynikajúce pláže, Torremolinos je kolískou cestovného ruchu a Fuengirola má najväčšie promenády a maurský hrad.

Benalmádena poskytuje množstvo zábavy hlavne pre rodiny s deťmi (Tivoli Park – rodinný zábavný park, delfinárium, podmorský svet, motýlí park, rodinné zábavné centrá, atď.), športového vyžitia (golf, tenis, potápanie…), alebo kultúry (zámok Colomares, budhistický chrám…).

Milovníci adrenalínu by mali určite navštíviť slávny El Caminito del Rey, alebo Kráľovský chodník – chodník pripnutý pozdĺž strmých stien úzkej rokliny Gaitanes Gorge v meste El Chorro, asi hodinu cesty od Benalmádeny. Je to jeden z najpôsobivejších a nebezpečných horských chodníkov na svete s celkovou dĺžkou trasy 7,7 km.

Mijas je krásna španielska rozprávková biela dedinka nachádzajúca sa medzi morom a horami, kde sa môžete previesť po jej úzkych uličkách na chrbáte somára, ktorý slúži ako miestne „taxi“. Marbella je zas obľúbené miesto milovníkov luxusu – autá, jachty, obchody…

Taktiež sa môžete vydať do miest plných tradičných usadlostí alebo kláštorov zo šestnásteho storočia, alebo si môžete vychutnať obed v malebných reštauráciách umiestnených v starých mlynoch.

V Serraní a de Ronda môžete sledovať stopy legendárnych banditov ako Tragabuches, Pasos Largos alebo El Tempranillo.

Na jeseň môžete robiť úžasné veci aj v meste Málaga. Okrem návštevy množstva múzeí sa môžete napríklad najesť v starej vlakovej stanici v Sierra de Grazalema, alebo navštíviť vidiecky dom neďaleko prírodného parku Los Alcornocales, atď.

Ak sa potrebujete zbaviť stresu choďte sa vykúpať napríklad v rieke Guadiaro, alebo využite liečivé prírodné vody a pramene v Tolox alebo Carratraca na úpätí pohoria Sierra de las Nieves.

Ak ste milovníkom koní môžete si zajazdiť v pohorí Sierra de Mijas, alebo sa dozvedieť o chove koní na ranči v Cañete La Real. Chodníková sieť v Malage vás zavedie do takých krásnych miest ako údolie Genal na chrbte koňa.

Tiež sa môžete vydať na výlety za vínom v oblasti Malagy. Začať môžete pri útesoch a plážach na východnom pobreží Costa del Sol a postupovať hore po pohorí v Axarquia, pričom môžete navštíviť vinohrady a biele usadlosti a haciendy, kde sa vyrába sladké víno už od dôb Rimanov.

Cestu za vínom môžete nasmerovať z pobrežia do prírodného parku Montes de Málaga, kde sa vrátite späť v čase a môžete spoznať miestne dlhodobo zavedené vinárstva, očarujúce usadlosti a miesta, kde sa organizujú rôzne aktivity ako napríklad gurmánske zážitkové túry, pešie túry medzi starými stromami, atď.

Väčšina z malebných dediniek posadených v horách si stále udržali svoje nedotknuté islamské dedičstvo. Sú hlavným lákadlom na Mudejar Tour a trasy olivového oleja. Tu sa môžete nechať zlákať kúzlom Al-Andalusa vybrať sa po stope arabskej minulosti týchto dedín.

Costa del Sol je v týchto mesiacoch veľmi príjemné počasie ideálne na spoznávanie nových miest, kultúry, histórie, plná nádherných farieb jesene, vynikajúcej kuchyne a vône po tradičných pečených gaštanoch.

Nechajte sa aj vy zlákať a utečte pred melancholickým jesenným počasím na toto príjemné a takmer po celý rok stále slnečné pobrežie.

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.