Alhaurin el Grande


Alhaurin el Grande sa nachádza v najkrajšej horskej scenérií; situovanej na širokej a otvorenej úrodnej nížine, obklopenej majestátnymi horami, ktoré sa škriabu až k oblohe. Mesto je spojením tradičného a moderného štýlu, priemyslu s rustikálnym kúzlom.

Alhaurin el Grande je ideálny kompromis medzi rustikálnou dovolenkou a dovolenkou v rezorte, udržuje si odstup od hluku a zhonu, ale je dosť blízko pobrežiu, aby sa tu každý mohol cítiť uvoľnený a neizolovaný.

Centrum mesta je veľmi atraktívne s mnohými cestami, chodníkmi a zafarbenými budovami rôznych štýlov, z ktorých mnohé sú mimoriadne krásne a žiaduce.

Alhaurin el Grande sa nachádza trochu ďalej do vnútrozemia, pri jeho sestre – meste Alhaurin de la Torre. Vzdialenosť medzi nimi je asi 15 km. Alhaurin el Grande je ďalej od pláže vzdušnou čiarou a asi 30 minút autom od pobrežia, pretože sedí za pohorím Sierra de Mijas.

Ak pôjdete smerom na východ, dostanete sa do La Colina, predmestia mesta Torremolinos, je to cca 25 km. Ak pôjdete na západ dostanete sa do mesta Fuengirola, to je asi 20 km.

V centre mesta nájdete krásny malý park, ktorý má veľa starých stromov a chodníky s mostami cez umelé, napriek tomu presvedčivé potoky a park s malým vodopádom. Všade dookola vás obklopuje prírodná krása. Naproti námestiu sú zvlnené zelené kopce a takmer z každej ulice máte výhľad na okolité hory.

Hlavná rieka je Fahala, do ktorej ústi Jurique a Torres. K dispozícii je tiež rieka Pasadas, ktorá tečie z oblasti Barranco Blanco z jazerami a vodopádmi.

Pláže nájdete v najbližšom pobrežnom meste Fuengirola, približne 25 minút jazdy autom, alebo v La Colina, čo je asi 30 minút jazdy autom, ale ponúkajú všetky zariadenia a atrakcie, ktoré by ste očakávali od prímorského letoviska.

Kuchyňa v Alhaurin el Grande je typická pre oblasti s množstvom morských plodov a ryže. Nájdete tu početné tapas bary, reštaurácie a kaviarne, ako aj rozmanitý výber miestnej i medzinárodnej gastronómie.

Najbližšie golfové ihrisko je Lauro Golf, ihrisko s 27 jamkami a navrhnuté Falcom Nardimom. Je to jedno z najviac cenovo dostupných golfových ihrísk na pobreží Costa del Golf a ponúka hráčom jedny z najlepších scenérií, pri ktorých je niekedy ťažko držať hlavu dole počas užívania vášho švihu.

Alhaurin el Grande sa teší subtropickému stredomorskému podnebiu, ktoré má horúce letá a teplé zimy. Najnižšia teplota v zime klesne na 8 stupňov a naopak v lete vystúpi až na 35 stupňov.

V Alhaurin el Grande nájdete tiež množstvo krásnych apartmánov, domov, ale aj nádherných víl na predaj za veľmi výhodné ceny.

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na predaj:

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.