Calahonda

Calahonda sa nachádza medzi mestami Marbella a Fuengirola, cca 40 km od letiska v Malage. Je miestom vyvinutým pre cestovný ruch s rozsiahlymi bytových domami a atrakciami tiahnucimi sa od pobrežia do kopcov.

Táto oblasť poskytuje vynikajúcu základňu pre objavovanie pobrežia Costa del Sol. Vzhľadom k tomu je to ideálne miesto pre váš nový domov pri mori na slnku. Ak chcete niečo trochu viac tradične španielske, potom Calahonda asi nie je tou najlepšou voľbou pre vás.

Calahonda má subtropické stredomorské podnebie s horúcimi letami a teplými zimami. Najnižšia teplota v zime dosahuje 8 stupňov a v lete sa vyšplhá až na 40.

Niekoľko kilometrov pozdĺž cesty je Puerto Cabopino, ktoré má povesť malebného prístavu na pobreží Costa del Sol a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí si chcú vychutnať dobré jedlo. Nachádzajú sa tu niektoré z najobľúbenejších reštaurácií celého pobrežia, ako napr. Alberts a Giuseppes Pizzeria.

Neďaleko je aj populárny golfový rezort Miraflores, oblasť Mijas a Mijas Pueblo, v Andalúzii najobľúbenejšie bielej dediny, ktoré sa nachádzajú mierne ďalej na severovýchod v kopcoch.

Calahonda je novou oblasťou z hľadiska ľudského rozvoja, a tak má len jeden pamätník. Ak budete cestovať do kopcov v Calahonde, okolo komplexu El Porton nájdete malú kresťanskú pamiatku, ktorá vďaka svojej polohe vystupuje ako maják; za jasného dňa by ste mali byť schopní odtiaľ vidieť celé pobrežie vrátane Afriky a Gibraltáru.

Calahonda je delená dvoma pobrežnými cestami a preto má plážovú-bočnú časť, ktorá má krásne dlhé piesočnaté pláže a časť s radou krásnych víl a urbanizácii, ktoré smerujú späť k pláži. Pozdĺž pláže nájdete množstvo Chiringuitos (plážových reštaurácií). V blízkosti sú prírodné piesočné duny Cabopino a nudistická pláž.

Hlavná oblasť Calahonda, ktorá je viditeľná z hlavnej cesty CN-340 má mnoho reštaurácií a obchodov s najlepšími možnosťami pre nakupovanie, stravovanie a zábavu, ktoré sa nachádzajú v obchodnom centre El Zoco v Calahonda. K dispozícii je tiež vynikajúci Club del Sol, kde je k dispozícii posilňovňa, tenis, pádel tenis, bazén a aerobik.

Gastronómia v tejto časti pobrežia je 100% medzinárodná s vplyvmi z celého sveta. Počas dovolenky by ste mohli takto ochutnať každý deň inú kuchyňu. Calahonda má vlastný miestny festival, ktorý poskytuje návštevníkom možnosť ochutnať príjemnú španielskú tradíciu – churros, vyprážané a šľahané cesto, ktoré sa zvyčajne podáva so šálkou hustej horúcej čokolády, atď.

V tejto rozvinutej urbanizácii na pobreží existuje niekoľko veľkých nočných klubov a množstvo menších barov, vrátane Trafalgar Bar v areáli El Zoco, ktoré ponúkajú svojim návštevníkom zábavu až do cca 3 hodiny ráno. Cez diaľnicu a vedľa komplexu El Zoco nájdete ďalšie obchody a reštaurácie, nehovoriac o miestnej telocvični a ďalších fitness centier.

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na predaj:

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.