Fuengirola


Fuengirola sa nachádza medzi mestami Malaga a Marbella, v blízkosti miest Mijas a Benalmadena. Fuengirola je jedno z najobľúbenejších turistických miest na pobreží Costa del Sol, ideálna pre rodiny a deti s fantastickou ponukou pláží (6 km), promenádami pri mori, množstvom zariadení a širokou ponukou aktivít.

Fuengirola sa nachádza iba 25 km od mesta Malaga a jeho medzinárodného letiska. Mesto má dobré autobusové a železničné spojenie s mestom Malaga a autobusové možnosti dopravy do mesta Marbella, na západ a mimo neho.

V minulosti bola táto oblasť obsadená Feničanmi, Kartágincami, Rimanmi a Maurami. Dominantou mesta je starý maurský hrad Castillo Sohail, ktorý sedí na kopci na okraji mesta. V dávnych dobách bola táto oblasť známa ako Sueli a potom Suhayl, podľa mena hradu v tej dobe.

Rímske pozostatky boli tiež nájdené v lokalitách v okolí Fuengirola a možno ich nájsť v Museo de Historia (Múzeu histórie) v meste.

Len 8 km od tohto mesta je mesto Benalmadena s bohatou ponukou atrakcií, zábavy, kultúry a vzdialenosť do hlavného mesta provincie Málaga je len 20 km. Malaga je krásne mesto kultúry, histórie a výbornou domácou kuchyňou, čo určite stojí za návštevu. Dostať sa sem môžete autobusom, vlakom a autom.

Očarujúca dedina (pueblo) Mijas je asi 10 minút jazdy autom a hoci je teraz viac naplnená zahraničnými obyvateľmi a turistami, stále si drží tú svoju španielsku tradičnosť. Očarujúce prímorské letoviská Marbella a Puerto Banus sú vzdialené len 25-30 minút cesty autom alebo taxíkom, alebo sa tam môžete dostať aj autobusom, ktorým to však trvá trochu dlhšie, pretože zastaví v každej urbanizácii / dedine pozdĺž cesty.

Široké piesočné pláže Fuengirola a Los Boliches ponúkajú hromadu zariadení, reštaurácií, športu, spŕch a toaliet. Carvajal, Gaviotas, Boliches, San Francisco, Santa Amalia a Castillo sú najlákavejšie pláže v tejto oblasti. Chiringuitos (stánky s občerstvením) na pláži lákajú lahodnými vôňami a ponukami rôznych špecialít, napr. „Sardinas al spite“ (sardinky na ražni), paella a pescaito Frito (zmiešané vyprážané ryby).

Carvajal leží na okraji mesta Fuengirola a Benalmádena a je menej preplnený ako Fuengirola s výrazným španielskym vplyvom a nádhernými plážami. Okrem pláží má aj množstvo vynikajúcich reštaurácií, barov a obchodov. Auto tu nie je nutné, pretože je tu všetko potrebné vybavenie na skok vrátane supermarketov, barov a reštaurácií. Vlakové stanice Carvajal alebo Torreblanca s priamym spojením s medzinárodným letiskom v Malage a centrom Malagy sú vzdialené len 10 minút chôdze! Navyše sú tu sú v pešej vzdialenosti aj autobusové zastávky.

Carvajal Beach je obľúbená rodinná pláž, kde sa stále niečo deje. Nachádza sa na začiatku letoviska Fuengirola – Los Boliches s veľmi dobrým dopravným spojením. Táto oblasť je veľmi populárna aj vďaka vysokej úrovni čistoty a vynikajúcim zariadeniam.Nájdete tu mnoho plážových barov, plážových aktivít a kompletná občianska vybavenosť je v dosahu.

Fuengirola má všetko, čo potrebuje a ponúka významné turistické centrum: reštaurácie, bary, diskotéky, športové kluby, atď. K dispozícii je tiež veľký nákupný komplex, nákupné centrum Parque Miramar, kde nájdete viac ako 160 obchodov, plus bary, reštaurácie, kino a detský park.

Okrem všeobecných atrakcií v turistickom centre, Fuengirola ponúka rad zaujímavých miest, ako sú rímske kúpele v Torreblanca, arabský hrad Solhail, skanzen, výstavy obrazov rôznych umelcov, jachtársky prístav a klub a dve fantastické golfové ihriská – Los Olivos a Los Lagos.

Nádherný festival Fuengirola Feria sa koná každoročne medzi 6. a 10. októbrom na počesť Panny Márie, Panny Márie El Rosario, patróna Fuengiroly. Feria je jedným z najdôležitejších sviatkov v andalúzskom kalendári. Týždenná oslava vzbudzuje pocit, že celé mesto je na dovolenke.

Fuengirola má subtropické stredomorské podnebie s horúcimi letami a teplými zimami. Najnižšia teplota v zime klesne na 10 stupňov a naopak v lete vystúpi až na 40 stupňov.

Fuengirola tiež ponúka množstvo krásnych apartmánov, domov, ale aj nádherných víl na predaj za veľmi výhodné ceny.

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na predaj:

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.