Krásna tradičná a úplne biela horská dedina Mijas s výrazným maurským štýlom je harmonicky prepojená s hlavnou turistickou zónou Mijas Costa, ktorá zahŕňa dediny a urbanizácie La Cala de Mijas, Riviera, Miraflores a Calahonda s 12 km dlhými zlatými piesočnatými plážami. Mijas leží 428 m nad morom a od medzinárodného letiska Málaga je vzdialený cca 18 km.

Mijas je typicky andalúzska, ponorená v kultúre s množstvom čarovných uličiek a zákutí, kde sa budete cítiť, ako by ste sa vrátili späť v čase. Aréna s nezvyčajným štvorhranným exteriérom, svätyne Virgen de la Peña (17. storočie) a kostol la Concepción (16. storočie) sú niektorými z hlavných pamiatok v obci.

Staré časť Mijas sa nachádza na úbočí hory ako obrovský previsnutý balkón s výhľadom na Stredozemné more. Prehliadka v živých uliciach Mijas odhaľuje typicky andalúzske mesto, ktoré sa stáva čoraz populárnejším u návštevníkov pobrežia Costa del Sol. Mijas je tiež plný cudzincov, ktorí sem prichádzajú žiť andalúzsky spôsob života s radosťou pobrežia.

Nájdete tu aj veľa remeselných obchodov a galérií, ktoré predávajú cenné diela miestnych umelcov, perfektné a jedinečné suveníry. Za návštevu tiež stojí rozhľadňa, ktorá poskytuje výnimočný výhľad na pobrežie Costa del Sol. Tiež môžete využiť miestne pôvabné taxi – odvoz na somároch, ktoré ponúkajú výlety po celom meste a okraji obce.

Mijas Costa, Las Lagunas, La Cala de Mijas, Riviera del Sol, Miraflores a Calahonda, všetky spadajú do obce Mijas a všetko sú to atraktívne turistické destinácie na pobreží Costa del Sol.

Turisti môžu kombinovať všetky zázemia, pláže a zaujímavosti týchto prímorských miest s výletmi do pôvodného Mijas Pueblo so všetkými jeho kultúrnymi pamiatkami a tradíciami.

Mijas poskytuje ľahký prístup k všetkým hlavným turistickým atrakciám a miestam na pobreží Costa del Sol vrátane kultúrneho hlavného mesta Malaga, turistických miest Torremolinos, Benalmadena a Fuengirola, ako aj luxusnejšieho centra Marbella a Puerto Banus. Je tiež v dosahu miestnych miest a obcí Alhaurín el Grande, Alhaurín de la Torre a Coín.

Mijas je najväčším rájom pre golfistov na Costa del Sol. Ponúka jedny z najlepších ihrísk a toto sú vysoko odporúčané miesta pre nadšených golfistov: Mijas Golf International, Miraflores, Golf, La Cala Resort Golf, La Siesta Golf, La Noria a Santana Golf & Country Club, všetky sa nachádzajú v Mijas.

Vďaka vynikajúcemu stredomorskému podnebiu po celý rok poskytuje Mijas perfektné prostredie pre letnú aj zimnú slnečnú dovolenku pri mori. Obec sa môže pochváliť veľmi dlhými zlatými piesočnatými plážami s najlepším zázemím, vynikajúcimi plážovými možnosťami stravovania a hromadami aktivít od vodných športov, plážových vybavených telocviční až po mnohé detské atrakcie a cvičenie jógy na pláži.

La Cala de Mijas je vynikajúca pláž, ktorá získala modrú vlajku za čistotu, však je občas trochu veterná. Pláže El Faro de Calaburras, El Charcon a Calahonda sú ideálne pláže. Smerom dolu od Mijas Pueblo sa dostanete do mesta Fuengirola a jej plážam, ktoré ponúkajú vynikajúce zariadenia, čistý piesok a pokojné vody.

Pre vyznávačov pešej turistiky je tu rad vidieckych ciest, ktoré idú vnútrozemím cez píniové háje a okolo vrcholov. Stopy, ktoré vedú k pustovne z krížovej cesty (19. storočie), alebo na staré mramorové lomy sú len niektoré z lákavých možností, ktoré tu čakajú na návštevníkov.

Mijas má svoju vlastnú regionálnu kuchyňu s dobre známymi a chutnými pokrmami, ako je cesnačka, Ccachorreñas (zemiaky, treska a „cachorreña“ pomarančová šťava), Maimones (chlieb, cesnak a olej) a ich vlastná verzia paradajkovej polievky. Tiež musíte vyskúšať slávny Gazpachuelo, polievku zo zemiakov, chleba a majonézy.

Mijas festival je udalosť, ktorej sa zúčastňuje mnoho okolitých miest a obcí každý rok medzi 7. a 12. septembrom. Obec je bohato vyzdobená na oslavu svojho patróna mesta, Virgen de la Peña. Festivaly Las Lagunas a La Cala (25 júl) sú tiež hojne navštevované a ponúkajú veľa zábavy!

Mijas, ako zvyšok jeho náprotivkov na pobreží Costa del Sol má subtropické stredomorské podnebie, s horúcimi letami a teplými zimami. Najnižšia teplota v zime klesne až na 5 stupňov a naopak v lete vystúpi až na 40 stupňov.

Mijas tiež ponúka množstvo krásnych apartmánov, domov, ale aj nádherných víl na predaj za veľmi výhodné ceny.

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na predaj:

One thought on “Mijas”

  • Costa del Sol na jeseň – COSTALIA – Španielsko reality

    […] Mijas je krásna španielska rozprávková biela dedinka nachádzajúca sa medzi morom a horami, kde sa môžete previesť po jej úzkych uličkách na chrbáte somára, ktorý slúži ako miestne „taxi“. Marbella je zas obľúbené miesto milovníkov luxusu – autá, jachty, obchody… […]

Comments are closed.

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.