Torremolinos

Torremolinos je obľúbené a turisticky veľmi vyhľadávané prímorské letovisko situované na juhu Andalúzie, na pobreží Costa del Sol, v tesnej blízkosti mesta Málaga a len cca 6 km od medzinárodného letiska. Pôvodne tu stála len malá rybárska dedinka, ktorá sa však s rozvojom turistického ruchu premenila v pomerne živé a ľudnaté prázdninové stredisko.

Pobrežie Costa del Sol, na ktorom sa Torremolinos nachádza, sa tiahne v dĺžke 300 km a sú pre neho typické stále teploty, malé množstvo zrážok a neustály príjemný vánok. Tunajšie pláže sú zo severu chránené pohorím, ktoré sem nepustí chladný vzduch ani dážď. Torremolinos aj ďalšie letoviska na tomto pobreží sú preto vyhľadávané po celý rok, oblasť sa totiž pýši až 300 slnečnými dňami v roku.

Je tu veľmi dobre rozvinutá turistická infraštruktúra. Na svoje si tu prídu predovšetkým mladí ľudia a milovníci rušného nočného a spoločenského života. Pripravené sú tu pre nich početné diskotéky, kluby a zábavné podniky, kde sa môžu zabávať až do skorých ranných hodín. Často sa tu konajú aj španielske večery s predstavením flamenga.

V súčasnej dobe žije v Torremolinos okolo 60 tisíc obyvateľov. Samotný názov mesta vznikol z dvoch španielskych slov: „Torre“ španielsky veža a „Molinos“ v preklade znamená mlyny. Názov má svoj pôvod v minulosti, keď tu stávalo veľké množstvo mlynov. Do dnešných dní sa ich však zachovalo iba niekoľko.

Torremolinos je dnes už prevažne moderné letovisko. Pokiaľ však zatúžite po histórii, vydajte sa do starej rybárskej štvrti La Carihuela. Tam nájdete úzke dláždené uličky lemované starými domčekmi, ktoré stále dýchajú stredovekou atmosférou. Počas príjemných prechádzok máte možnosť nakuknúť do života miestnych obyvateľov.

Športovo založení jedinci v letovisku určite ocenia širokú ponuku športového vyžitia. Na plážach máte možnosť vyskúšať celý rad vodných športov, ako je napríklad windsurfing, paragliding, jazda na vodných lyžiach, skútroch či šliapadlách. Krásne piesočné pláže majú pozvoľný vstup do mora, čo ocenia najmä rodiny s deťmi, ale aj menej zdatní plavci. Pláže sú čisté piesočnaté, veľmi široké a niekoľko kilometrov dlhé. Je tu aj aqua park ponúkajúci niekoľko bazénov s tobogánmi, šmykľavkami a ďalšími atrakciami, ktoré priťahujú najmä deti a mladých ľudí.

Torremolinos je s okolitými letoviskami prepojené dlhou pobrežnou promenádou, pozdĺž ktorej sú rozosiate početné obchodíky, bary a reštaurácie lákajúce k ochutnávke andalúzskych špecialít.

Nenáročnou prechádzkou sa tak môžete dostať až do strediska Benalmadena. Zaujímavým výletom do okolia môže byť tiež návšteva jedinečné krokodílej farmy, alebo veľkého rodinného zábavného parku Tivoli World v Benalmadene. Tu okrem zábavného parku nájdete aj delfinárium, veľkú motýliu farmu, nádherný zámok, atď. Ponuka zábavy a kultúry je v okolí nekonečná.

Ak budete chcieť spoznať ešte ďalšie významná letoviská v oblasti, vydajte sa napríklad do mestečka Marbella alebo Estepona, ktoré sú vyhlásenými golfovými rajmi na pobreží Costa del Sol. Za návštevu určite stojí aj veľmi známe a populárne mesto Málaga, ktoré je vzdialené len cca 8 km.

Stačí len prísť a vychutnávať si toto miesto plnými dúškami, každý si tu nájde to, čo hľadá.

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.