Estepona

Estepona je nádherné a medzi turistami veľmi populárne mesto situované na pobreží Costa del Sol, v provincii Málaga, v južnej časti Španielska. Od medzinárodného letiska v Málaga je vzdialená len 50 minút autom.

Estepona je obľúbeným turistickým a dovolenkovým strediskom vďaka viac ako 325 slnečným dňom v roku, ako aj jeho celkovému šarmu, nádhernému historickému centru, úžasným dlhým piesočnatým plážam (21 km), krásnej promenáde popri pláži, množstvu dobrej zábavy a prvotriednej kuchyni.

Estepona je najrýchlejšie rozvíjajúce sa mesto na Costa del Sol a pri svojom tempe môže rýchlo dobehnúť svoju staršiu sestru, najznámejšie mesto na Costa del Sol, mesto Marbella, ktoré je vzdialené len cca 30 km od Estepony.

Historická, stará časť mesta je ideálna pre milovníkov bielych domčekov, ktoré zdobia krásne kvety v ručne vyrobených a pekne pomaľovaných črepníkoch, pre milovníkov úzkych uličiek, nádherných fontán, historických malých námestí a španielskej tradície a kultúry. Názvy ulíc sú vyznačené na nádherne pomaľovaných keramických tabuliach. Okrem toho tu nájdete aj „uličky poézie“, kde môže vidieť na domoch keramické tabule s poéziou a dielami rôznych umelcov.

Estepona

Estepona má aj nádherné piesočnaté pláže. „Playa del Cristo“, alebo Kristova pláž je situovaná len 5 minút západne od prístavu Estepona. Je to malá zátoka s plavčíkmi, plážovými barmi a reštauráciami. Ďalšia pláž „La Rada Beach“ sa nachádza len 2 minúty východne od Estepona Marina a má viac ako 2 km na dĺžku. Ťahá sa od prístavu až k historickej časti mesta Estepona. Prístav je okrem iného miestom aj pre populárne nočné trhy, rovnako ako aj zábavu a pouličné predstavenia, ktoré bavia domácich a zahraničných návštevníkov, ale aj miestom pre pokojné prechádzky. K dispozícii je tu tiež populárna naturistická / nudistická pláž“Costa Natura“, ktorá je situovaná na západ od Estepony, a ktorá bola aj prvou oficiálnou plážou naturistov v Španielsku. Pre vyznávačov nudizmu sú v tejto časti vybudované aj samostatné uzavreté apartmánové komplexy situované priamo pri pláži.

V Estepone nájdete množstvo prvotriednych reštaurácií a tapas barov, či už v centre alebo popri pláži, kde môžete ochutnať aj typické „Sardinasal Espeto“ sardinky napichnuté na ihle a ugrilované priamo na pláži alebo množstvo iných vynikajúcich a lahodných jedál.

Pokiaľ ide o šport, tu si prídu na svoje hlavne milovníci cyklistiky, tenisu a golfu. Uskutočňujú sa tu aj cyklistické preteky a svoje sídlo tu majú aj 2 veľké tenisové kluby. V okolí Estepony môžete navštíviť aj niekoľko nádherných golfových ihrísk, ako napríklad:
Estepona Golf ,
Valle Romano Golf Club,
La Duquesa Golf & Country Club,
La Resina Golf & Country Club,
El Paraíso Golf Club,
Finca Cortesin – domov VOLVO World Match Play Championship 2009, 2010 a 2012,
Dona Julia Resort.

Počas roka sa tu uskutočňuje aj niekoľko osláv a festivalov, napríklad:
– San Isidro Labrador – 15. máj – poľnohospodárske náboženské oslavy,
– Ferias y Fiestas mayores – na začiatku júla každoročné oslavy mesta,
– Quema de los bigotes de San Juan – 23 júna – tradičná nočná oslava slnovratu,
– Virgen del Carmen – 16 júla – rybárske náboženské oslavy,
– Virgen de los Remedios, 15. august – náboženské oslavy.

Okrem nádherných pláží, historickej časti mesta, krásneho prístavu, býčej arény a mnoho iného, ponúka Estepona aj nádherné plážové apartmány a penthousy s panoramatickými výhľadmi na more, menšie ale aj priestrannejšie domy s vlastným pozemkom, bazénom a úžasné vily v pokojných častiach mesta, ale v blízkosti kompletnej občianskej vybavenosti s obchodmi,reštauráciami, barmi, zábavou, v blízkosti pláže a golfových ihrísk.

Ak hľadáte kvalitnú nehnuteľnosť pri mori a v meste s množstvom zábavy, športu, kultúry, ale aj pokoja a nádherných pláží, Estepona je ideálne miesto pre vás. Tu si každý nájde svoju vysnívanú nehnuteľnosť pri mori a za oveľa nižšie ceny ako v známejšom meste Marbella.

Neváhajte a povedzte, alebo napíšte nám svoje požiadavky na vašu vysnívanú nehnuteľnosť, pripravíme vám ponuku len s nehnuteľnosťami, ktoré budú spĺňať vaše požiadavky. Alebo, ak máte nejaké otázky ohľadne procesu kúpy nehnuteľnosti v Španielsku, nech sa páči pýtajte sa. Všetko vám vysvetlíme a budeme vám nápomocní nie len počas kúpy vašej nehnuteľnosti, ale aj počas jej vlastnenia.

Join The Discussion

5 thoughts on “Estepona”

 • Estepona – COSTALIA – Španielsko reality

  […] Estepona je nádherné a medzi turistami veľmi populárne mesto situované na pobreží Costa del Sol, v provincii Malaga, v južnej časti Španielska. Od medzinárodného letiska v Malage je vzdialená len 50 minút autom. […]

  Reply
 • Estepona prístav – COSTALIA – Španielsko reality

  […] meste Estepona sa hovorí, že z nej bude onedlho druhá Marbella, ktorá je vzdialená len cca 30 minút jazdy […]

  Reply
 • Estepona prístav

  […] meste Estepona sa hovorí, že z nej bude onedlho druhá Marbella, ktorá je vzdialená len cca 30 minút jazdy […]

  Reply
 • Estepona

  […] Estepona je nádherné a medzi turistami veľmi populárne mesto situované na pobreží Costa del Sol, v provincii Malaga, v južnej časti Španielska. Od medzinárodného letiska v Malage je vzdialená len 50 minút autom. […]

  Reply
 • Estepona prístav –

  […] Estepona […]

  Reply

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.