Hypotekárne financovanie od banky v Španielsku

Ak nedisponujete dostatočným množstvom vlastných finančných prostriedkov na vaše investície do nehnuteľností (apartmány, domy, vily, pozemky) v Španielsku, existuje možnosť požiadať niektorú zo španielskych bánk o hypotekárne úvery.

V súčasnosti španielske banky bežne poskytujú českým a slovenským občanom úvery až do výšky 70% z nižšej hodnoty medzi výškou investície (kúpna cena) a odhadovanou hodnotou nehnuteľnosti (vždy sa uvádza nižšia hodnota z týchto hodnôt).

Možnosti financovania od španielskych bánk sa môžu meniť, preto je vždy potrebné preveriť aktuálnu ponuku financovania, ale pre vašu lepšiu predstavu si môžete nižšie pozrieť základné informácie:

Maximálna výška úveru
Do 70% z kúpnej ceny alebo odhadu nehnuteľností (vždy sa uvádzajú nižšie z týchto hodnôt)

Obdobie úveru
Maximálne 25 rokov (300 mesačných splátok). Vo väčšine prípadov banky nechcú aby klient v čase poslednej splátky mal viac ako 65-70 rokov

Úroková sadzba v prvom roku
Približne od 2,3% a variabilný úrok. Výpočet v nadväznosti na ročný Euribor + 2 body. Maximálny možný úrok, v prípade zvyšovania sadzieb: 9% (nezávisle na tom, ako sa pohybuje Euribor). Napríklad k dnešnému dňu by bol variabilný úrok 1,835%.

Len pre informáciu, Euribor existuje už 18 rokov a za túto dobu bol na maximu pri sadzbe 5,39 v júli 2008 a na minime nedávno pri sadzbe 0,165.

Je možné dosiahnuť zníženie sadzby pri uzatvorení poistenia a používania kreditnej karty.

Poplatok za zriadenie úveru
1,5% (u niektorých bánk môže byť aj 1%, ale väčšinou je na úrovni 1,5%).

Platí sa jednorazovo pri podpisovaní úveru. Často býva oslobodený od poplatku predčasné vrátenie do 20% výšky poskytnutého kapitálu.

Mesačné splátky
Penalizácia za predčasné zrušenie hypotekárneho úveru je vo výške 0,5% z nevrátenej čiastky úveru v prípade prvých piatich rokov, potom je vo výške 0,25%

Podklady k žiadosti o financovanie
Každý záujemca o takéto financovanie bude musieť predložiť doklady banke pre schvaľovanie jeho žiadosti – občiansky preukaz alebo cestovný pas, posledné daňové priznanie, odporúčaciu listinu od audítora, domácej banky, alebo daňového poradcu, výpisy z účtu, atď. – viac menej tie isté podklady pri takomto financovaní na Slovensku alebo v Českej republike.

Banka požaduje aj vyplnenie príslušných žiadostí a potvrdenie o výške príjmov žiadateľov.

 

Máme dlhoročné skúsenosti a potrebné kontakty s miestnymi bankami a v prípade záujmu vám pomôžeme s prípravou žiadosti o úver, prípadne v spolupráci s vaším právnym zástupcom zabezpečiť, aby schvaľovací proces prebehol rýchlo a hladko, bez stresu a komplikácií.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.