Rady a tipy pri kúpe a prenájme

V Costa del Sol už pomaly teploty dosahujú 25 C a vy už pravdepodobne rozmýšľate nad svojou dovolenkovou nehnuteľnosťou pri mori v Costa del Sol, Španielsko. Kladiete si množstvo otázok a robíte zoznam želaní, čo by mal váš vysnívaný dom mať alebo nemať.

Kúpa nehnuteľnosti v Španielsku – dovolenkového domu, vily alebo apartmánu, nie je len výhodná investícia do nehnuteľnosti. Je to tiež príležitosť ako zarobiť peniaze prenájmom vašej dovolenkovej nehnuteľnosti počas doby, keď ju nepoužívate na vlastné účely. Môže si tak nehnuteľnosť sama zarobiť na prevádzkové náklady, vašu dovolenku, alebo aj na splátky hypotéky.

Cestovní experti predpovedajú, že rok 2015 bude rokom rekreačného prenájmu v Španielsku. To znamená, že pri španielskych cenách nehnuteľností,ktoré sú teraz na historickom minime, kúpa nehnuteľnosti pri mori v Costa del Sol s viac ako 300 slnečnými dňami v roku a možnosťou príjmu z prenájmu takejto nehnuteľnosti je práve teraz veľmi dobrá voľba a atraktívna možnosť ako výhodne investovať svoje ťažko zarobené peniaze.

Takže, ak ste sa už rozhodli pre kúpu takejto nehnuteľnosti v Costa del Sol, alebo sa len rozhodujete, máme pre vás pár dôležitých bodov, na ktoré je potrebné myslieť pri kúpe dovolenkovej nehnuteľnosti, obzvlášť ak počítate s jej prenájmom.

Cieľová skupina nájomníkov
V tomto prípade by ste si mali najskôr premyslieť komu budete prenajímať svoju nehnuteľnosť, alebo aká bude vaša cieľová skupina nájomníkov–  len mladé páry s deťmi, staršie páry, alebo mladé páry bez detí, skupiny rodín s deťmi, rodiny s osobou so zdravotným postihnutím, alebo napríklad skupina obchodných cestujúcich…

Každá skupina má iné špecifické potreby a stanovením si vašej cieľovej skupiny nájomníkov dosiahnete najlepšie výsledky pri prenajímaní vašej nehnuteľnosti – a to ako z hľadiska príjmov, tak aj z hľadiska spokojnosti zákazníkov.

Lokalita
Vzhľadom k tomu je tiež nutné vziať do úvahy potreby a požiadavky vašej cieľovej skupiny, pre ktorú sa rozhodnete. V prvom rade je najnutnejšie nájsť tú správnu lokalitu a polohu vašej nehnuteľnosti,tak aby spĺňala vaše požiadavky a požiadavky vašej cieľovej skupiny nájomníkov.

Ak je vaša cieľová skupina napríklad rodina s deťmi je dôležité vybrať bezpečnú polohu – nehnuteľnosť nesmie byť v blízkosti cesty s hustou premávkou a rýchlych áut. Rodiny s deťmi tiež požadujú ľahký prístup k supermarketom, reštauráciám, pláži, parkom alebo detským ihriskám. Ak sú vašou skupinou nájomníkov mladé páry bez detí, vaša nehnuteľnosť by mala byť v pešej dostupnosti  k reštauráciám a barom.Skupine obchodných cestujúcich alebo starším párom vyhovuje skôr umiestnenie nehnuteľnosti v kľudnej a tichej oblasti. Tiež je potrebné zvážiť, čo sa týka umiestnenia, aj vzdialenosť od letiska alebo golfových ihrísk.

Veľkosť a rozmiestnenie
Veľkosť nehnuteľnosti, ktorú sa chystáte kúpiť, je tiež dôležitá pre vašu cieľovú skupinu. Menšie nehnuteľnosti sú skvelou voľbou pre mladé a staré páry, ktoré cestujú bez detí, zatiaľ čo väčšie nehnuteľnosti sú vhodnou voľbou pre rodiny s deťmi, pre skupiny rodín, alebo obchodných cestujúcich.

Tiež je potrebné zvážiť rozmiestnenie priestoru, ktorý bude vyhovovať vám ale bude tiež vhodný aj pre vašu cieľovú skupinu – počet spální, kúpeľní,viac obývacích alebo pracovných priestorov, veľkosť terasy, atď. Ak  uvažujete, že budete prenajímať vašu nehnuteľnosť aj osobám so zdravotným postihnutím, alebo na invalidnom vozíku, uistite sa, že nehnuteľnosť je tomu prispôsobená.

Zariadenie a vybavenie
Každá cieľová skupina požaduje určité vybavenie a zariadenie v nehnuteľnosti. V dnešnej dobe je už bežnou požiadavkou WiFi pripojenie k internetu, káblová televízia, klimatizácia, ale aj práčka alebo umývačka riadu.

Rodiny, hlavne s deťmi zvyčajne požadujú aj bazén. Ale samozrejme, je potrebná aj bezpečnosť. Bazén musí byť dostatočne chránený plotom a celý vonkajší priestor musí byť oplotený, aby si rodičia mohli oddýchnuť bez toho, aby sa obávali, kde ich deti behajú. Rovnako tak by ste nemali  nezabudnúť aj na zabezpečenie schodiska pred deťmi. Je to celkom zásadné pokiaľ ide o cieľovú skupinu rodiny s deťmi.

Ďalšia vec, ktorú by ste mali zvážiť je nábytok, ktorý by mal vyzerať reprezentatívne. Všeobecne sa odporúča voliť kvalitnejší nábytok predtým najlacnejším na trhu. Snažte sa, aby nehnuteľnosť pôsobila vždy komfortne, útulne a domácky, aby sa váš hosť cítil lepšie ako doma. Tiež majte na pamäti vašu zvolenú cieľovú skupinu, pokiaľ ide o voľbu nábytku. Ak nehnuteľnosť bude prenajímaná rodinám s deťmi musíte mať vysoké stoličky, detské postieľky,atď.

Prenájom
Potom ako už budete vašu dovolenkovú nehnuteľnosť vlastniť a budete pripravený na jej prenájom, môžete sa rozhodnúť, či ju zveríte do rúk skúsenému agentovi, ktorý sa postará o všetky záležitosti spojené s prenájmom, alebo si prenájom budete riadiť sám.

Je oveľa lepšie sa zamerať na krátkodobý prenájom vašej nehnuteľnosti na týždennej báze, čím získate vyššie príjmy z prenájmu, ako pri prenajímaní nehnuteľnosti na dlhodobé obdobie. Pri krátkodobých prenájmoch si tiež skôr môžete vyčleniť nehnuteľnosť pre vaše vlastné trávenie dovolenky s rodinou alebo s priateľmi.

Normálna úroveň prenájmu za rok je cca 20 – 30 týždňov. V prípade,že si budete nehnuteľnosť prenajímať sám, môžete ju spropagovať prostredníctvom vlastnej webstránky, alebo realitných portálov. Vašou úlohou bude potom stretávať sa so zákazníkmi, predávať a preberať od nich kľúče, prijímať platby, rýchlo riešiť možné vzniknuté problémy (napríklad s pračkou, umývačkou, atď.). Vo väčšine prípadov upratovanie vykonáva miestna upratovacia firma.

Ak to bude potrebné, vieme vám odporučiť agenta, ktorý sa postará o všetky záležitosti spojené s prenájmom vašej nehnuteľnosti,alebo vám odporučiť miestnu firmu zameranú na upratovanie nehnuteľností, rekonštrukcie, dizajn, atď.

Pozrite si náš aktuálny výber nehnuteľností na predaj už od 90.000 EUR v Costa del Sol, Španielsko – spanielskoreality.eu alebo vám môžeme pripraviť ponuku nehnuteľností „šitú na mieru„, podľa vašich predstáv.

Next post

Estepona prístav

Join The Discussion

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.