Prieskum o kvalite života – Španielsko vs. Česká republika

Španielsko, krajina s vysokou kvalitou života

Najnovší prieskum HSBC Expat Explorer zverejnil údaje týkajúce sa úrovne života v 39 krajinách sveta. Prieskum vychádza z odpovedí 21.950 opýtaných respondentov z 39 krajín.

Prieskum preukázal, že Španielsko je považované za najlepšiu destináciu na svete pokiaľ ide o sociálny život, kde sa dostalo na 1. miesto. Tak isto patrí medzi najlepšie krajiny pokiaľ ide o kvalitu života, kultúru, aktívny spoločenský život a špičkovú zdravotnú starostlivosť.

Rodina, znášanlivosť a jej celková kvalita života je v Španielsku veľmi dôležitá a Španieli si na nej zakladajú, čo sa odráža aj na umiestnení v tomto prieskume, kde sa Španielsko umiestnilo na celkovom 4. mieste.

Tohto prieskumu sa zúčastnila aj Česká republika, ktorá sa v oblasti ekonomiky celkovo umiestnila na 20. mieste. Pokiaľ ide o kvalitu života, tu sa umiestnila na 18. mieste. V oblastiach rodiny je na 17. mieste a v oblastiach bezpečnosti zaostáva za Španielskom len o tri miesta, umiestnila sa na 14. mieste.

Španielsko prekonalo obdobie krízy v oblasti nehnuteľností, ktoré začalo v roku 2007, kedy ceny nehnuteľností rapídne padali smerom dolu. Až koncom minulého roka ceny nehnuteľností v Španielsku prestali klesať a celkovo realitný trh sa ustálil. Od začiatku tohto roku pomaličky ceny nehnuteľností v niektorých častiach Španielska, vrátane Costa del Sol, znovu začali rásť. To sa odzrkadľuje aj v tomto prieskume, kde sa Španielsko v oblasti nehnuteľností umiestnilo na 3. mieste. Na porovnanie, Česká republika sa umiestnila na 14. mieste.

V celkovom hodnotení sa Španielsko umiestnilo na 13. mieste, Česká republika na 18. mieste, pričom 1. miesto získal Singapur, 2. miesto Nový Zéland a 3. miesto Švédsko. Medzi Slovákmi a Čechmi obľúbené Chorvátsko získalo 13. miesto a Taliansko až 38. miesto.

Celý prieskum si môžete pozrieť na webstránke HSBC – Zobraziť prieskum

Next post

Estepona

Compare listings

Compare
Search
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.