10% nárast predaja nehnuteľností do konca roku 2017

Odborníci predpovedajú 10% nárast predaja nehnuteľností v Španielsku do konca roku 2017

Vrchol leta má tendenciu priniesť optimizmus, čo sa zdá byť pravdepodobné aj v prípade španielskeho trhu s nehnuteľnosťami, ktorý sa doposiaľ teší silným dňom.

Španielska banka BBVA predpovedá, že rok 2017 skončí v porovnaní s minulým rokom s 10% nárastom predaja nehnuteľností…

BBVA ďalej uvádza, že viac ako 500 000 španielskych domov bude predávaných do konca roku 2017, čo prekoná ročný prah, ktorý bol pred hospodárskym poklesom v roku 2007.

Tento výkon by prekonal vlastnú pozitívnu prognózu banky od začiatku roka – vzostup vyvolaný skutočnosťou, že širšie hospodárstvo Španielska v priebehu celého roka veľmi dobre napredovalo.

BBVA tiež očakáva priemerný rast cien v krajine o 3%. Banka vo svojej poslednej správe uviedla, že typická cena za meter štvorcový v roku 2017 dosiahne 1 570 EUR, čím sa ceny spätne zhodnú s úrovňami z roku 2004. Na rozdiel od roku 2004 je však regionálna rozdielnosť tentoraz oveľa výraznejšia, pretože Barcelona, ​​Madrid a časti Costa del Sol vidia ceny oveľa vyššie ako priemer.

V máji oficiálne notárske údaje ukázali, že priemerná cena predaných nehnuteľností bola 1 318 EUR za meter štvorcový, čo znamená, že ešte predtým, než sa dosiahne odhad BBVA, je pravdepodobné ďalšie mesačné zvýšenie ceny.

Neváhajte, kontaktujte nás a využite tento správny čas na výhodné investovanie do nehnuteľnosti pri mori a golfe v Costa del Sol – môžeme vám ponúknuť novostavby, vily, domy, apartmány

V prípade záujmu vám vieme poslať aj ponuky pozemkov pre individuálnu výstavbu, alebo komerčnú výstavbu.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.