Top krajina pre váš vysnívaný domov pri mori a golfe…

V dnešnej dobe už aj veľa Slovákov alebo Čechov vlastní nehnuteľnosť v zahraničí, buď ako investíciu, alebo prázdninovú nehnuteľnosť, kde chodia oddychovať a naberať novú silu a energiu, alebo ju využívajú ako útočisko pre svoje záľuby, napríklad golf, kone, rôzne vodné športy alebo jachting.

Nehnuteľnosti v zahraničí už nie sú také nedostupné ako kedysi. Práve naopak, v niektorých krajinách (napríklad v Španielsku – Costa del Sol) sú veľmi porovnateľné až nižšie ako na Slovensku, alebo v Čechách. Na druhej strane, veľa bariér, či už išlo o jazykové vedomosti, vzdialenosť a dostupnosť, vysoké ceny nehnuteľností, alebo iné, už bolo prekonaných.

Veľa ľudí si to už uvedomilo a preto v dnešnej dobe túžia už nie len po chalupe niekde pri jazierku, alebo v horách, ale využívajú aj možnosti vlastnenia nehnuteľností v zahraničí, pri mori alebo golfe.

Ak už rozmýšľate nad kúpou nehnuteľnosti v zahraničí z akéhokoľvek dôvodu, určite sa zamýšľate aj nad rôznymi otázkami, či už ide o lokalitu, dostupnosť, kvalitu služieb a života v danej krajine a samozrejme otázkami cien nehnuteľností a zdravosti realitného trhu.

Dlhé obdobie bolo Chorvátsko pre mnohých Slovákov alebo Čechov jediným miestom, kde upriamovali svoje pohľady a záujmy, ale postupne objavili aj iné, veľmi atraktívne dovolenkové destinácie, kde sa viac než oplatí vlastniť nehnuteľnosť.

Jedna z najpopulárnejších a najvyhľadávanejších krajín pre vlastnenie nehnuteľnosti pri mori je Španielsko. Záujem o túto krajinu stále rastie, pretože má skutočne čo ponúknuť.

Tu je len pár základných dôvodov, prečo si už aj Slováci a Česi, čoraz viac vyberajú práve Španielsko (hlavne južnú časť pobrežia Španielska – Costa del Sol) pre svoj druhý domov, alebo svoje úspešné investície do nehnuteľností.

 

 1. Najstabilnejšie klimatické podmienky v rámci Európy počas celého roka.
 1. Viac ako 320 slnečných dní v roku a teplota minimálne 15 stupňov v zime a do cca 35 stupňov v lete.
 1. Vynikajúca letecká dostupnosť (Viedeň, Bratislava, Praha, Budapešť, Krakov), počas celého roka s cenami leteniek už od 20 EUR.
 1. Vynikajúca infraštruktúra, jednoduchá a rýchla dopravná dostupnosť z letiska na celé pobrežie (diaľnica, alebo rýchlostná cesta popri mori).
 1. Vysoko kvalitné prostredie pre zdravý život – Slnko a jasné počasie môžu mať mimoriadny vplyv na váš každodenný život. Nielenže denná dávka vitamínu D znižuje riziko rakoviny, posilňuje kosti, ale vo všeobecnosti zabezpečuje lepšie zdravie. Čistý morský vzduch pomáha ľuďom s rôznymi alergiami a dýchaním. Slnko vám dáva lepšiu energiu, znižuje stres, napätie a prináša vás do aktívneho a pokojnejšieho života. Ľudia sú tu šťastnejší, prívetivejší a dožívajú sa vysokého veku. Celkovo tu život plynie pomalšie.
 1. Zdravotná starostlivosť v tejto oblasti je považovaná za jednu z najlepších v Európe. Španielsko bolo tento rok vyhlásené za najzdravšiu krajinu na svete a krajinu s jednou z najlepších zdravotných starostlivostí.
 1. Kvalita služieb, tovarov, ako aj celého života je tu na veľmi vysokej úrovni v porovnaní so Slovenskom, Českou republikou, alebo Chorvátskom, pričom napríklad ceny potravín sú tu na rovnakej úrovni až lacnejšie ako na Slovensku, v Česku, alebo Chorvátsku.
 1. Costa del Sol znamená v preklade „Slnečné pobrežie“, ale okrem toho ho nazývajú aj Costa del Golf (Golfové pobrežie) vďaka viac ako 70 golfovým ihriskám. Je to skutočný raj pre milovníkov golfu. Golf tu môžete hrať počas celého roka.
 1. Okrem golfu majú milovníci športu na výber aj tenis, futbal, volejbal, cyklistika, korčuľovanie, plávanie, široká ponuka vodných športov, horolezectvo, kone, lyžovanie, atď.
 1. Táto južná časť Španielska ponúka aj množstvo nákupných, turistických alebo kultúrnych možností. Andalúzia je jedným z najcennejších kultúrnych centier Európy s mimoriadne bohatým dedičstvom, ktoré má stovky rokov a neuveriteľne vernú komunitu ľudí, ktorí milujú svoje tradície a rituály. Nájdete tu množstvo múzeí, prírodné parky, malebné, typicky biele andalúzske dedinky, krásne prístavy a mestá s bohatou kultúrou, alebo trochu vo vnútrozemí UNESCOm chránené oblasti a mestá ako napríklad Ronda, Granada – Alhambra (stredoveký komplex palácov a pevností maurských panovníkov Granady), Sevilla, atď.
 1. Ponúka obrovské možnosti pre rodiny a deti – aqua parky, veľké rodinné zábavné parky, delfinária, morské parky, veľké prírodné zoo (safari), lanové centrá, adrenalínové centrá, jednu z najväčších motýlích fariem v Európe, krokodíliu farma, atď.
 1. Costa del Sol je tiež domovom veľmi veľkej medzinárodnej gastronomickej komunity. Je tu veľa kvalitných reštaurácií, ktoré sa špecializujú na rôzne kuchyne, vrátane indickej, čínskej, francúzskej a argentínskej, rovnako ako stále rastúci počet Michelin reštaurácií, alebo množstvo kvalitných plážových klubov a barov, kde ponúkajú veľmi kvalitné jedlá a tiež zábavu.
 1. Nádherné čisté more a viac ako 150 km úžasných, čistých a najmä piesočnatých pláží, pričom veľa z nich je ocenených Modrou vlajkou.
 1. Zdravý a vysoko stabilný realitný trh, kde ceny nehnuteľností sú stále hlboko pod úrovňou cien z pred krízy, so stabilným medziročným rastom a cenami nehnuteľností porovnateľnými s cenami nehnuteľností na Slovensku alebo v Čechách.
 1. Možnosť si vybrať na kúpu z rady starších nehnuteľností, alebo vysoko kvalitných nových moderných projektov a nehnuteľností s nádhernými výhľadmi a kvalitným zázemím a službami. Pričom kvalita prevedenia a materiálov je na veľmi vysokej úrovni v porovnaní s cenou.
 1. Možnosť kúpiť novú nehnuteľnosť v cene už od -40% pod trhovou hodnotou!
 1. Vynikajúce a garantované podmienky pri kúpe nehnuteľnosti vo výstavbe. Štátom garantované všetky platby, plus DPH a plus zákonný úrok. Oproti každej platbe dostanete bankovú garanciu! Takéto garancie inde nedostanete, aj preto je tu taký veľký dopyt!
 1. Obrovský potenciál prenájmu – vzhľadom na vynikajúcu klímu, široká ponuka golfových ihrísk a nedostatok ubytovacích možností je tu vysoko dopytovaný krátkodobý prenájom. Možnosť vlastniť nehnuteľnosť pri mori a golfe, ktorá vás prinajmenšom nestojí nič!
 1. Možnosť financovania aj cez banky v Španielsku až do výšky 70%.
 1. Komplexný servis aj počas vlastnenia nehnuteľnosti vo vašom jazyku. Neplatíte nám províziu!

 

Samozrejme, existuje mnoho ďalších x dôvodov, prečo patrí životný štýl na pobreží Costa del Sol medzi najlepší nie len v Európe.

Neváhajte a kontaktujte nás, aj pre vás máme tú „pravú“ nehnuteľnosť pri golfe alebo mori.

  Join The Discussion

  Compare listings

  Compare
  Translate »
  Zahájiť chat
  1
  Dobrý deň,
  máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.