Nehnuteľnosti v Španielsku ponúkajú najlepšiu hodnotu

Nehnuteľnosti v Španielsku ponúkajú najlepšiu hodnotu v Európe

Podľa poslednej a novej metriky merania hodnoty nehnuteľností, vydanej v decembri 2015 Organizáciou pre hospodársky rozvoj (OECD), vyplýva, že nehnuteľnosti v Španielsku predstavujú jednu z najlepších hodnôt v rámci Európy…

Na základe viac ako desať ročného výskumu, OECD zmapovala miestne ceny nehnuteľností v mnohých svetových najvyspelejších krajinách v porovnaní s typickými lokálnymi mzdami a následne analyzovala svoje dáta pozdĺž dlhodobému priemeru.

Z prieskumu OECD vyplýva, že španielske nehnuteľnosti sú v skutočnosti podhodnotené pri zohľadnení zárobkov – čo robí kúpu nehnuteľnosti v Španielsku nielen lacnejšiu pre priemerného Španiela, ale aj výnimočne dobrú hodnotu pre iných zahraničných záujemcov, ktorí zvažujú kúpu nehnuteľnosti v tejto krajine.

„Mnohé Európske trhy bývania, na ktorých došlo k výraznému poklesu cien od roku 2008 teraz zaznamenávajú jeden z najsilnejších nárastov za posledné obdobie“
Kate Everett-Allen, Knight Frank

Štúdia OECD určila 100 ako „priemer“. Potom skóre nad 100 znamená, že nehnuteľnosť v krajine s týmto číslom je v súčasnej dobe nadhodnotená o 10 percent oproti jej dlhodobému priemeru.

Španielske skóre cena-príjem vykazuje hodnotu len 74, čo znamená, že hodnota nehnuteľnosti v tejto krajine je v súčasnej dobe na úrovni 74% k jej dlhodobému cenovému priemeru. Inými slovami, nehnuteľnosti v Španielsku sú v súčasnosti „podhodnotené“ o 26%.

V porovnaní s inými krajinami Európy sa len Maďarsko so skóre 83 priblížilo k skóre Španielska, väčšina krajín má skóre nad 95, alebo vyššie ako 100.

Slovenská republika má skóre cena-príjem na úrovni 92,85 a Česká republika má skóre na úrovni 97,55.

Z čoho vyplýva, že nehnuteľnosti pri mori v Španielsku sú vynikajúcou investíciou aj pre občanov Slovenskej alebo Českej republiky.

Hospodárske oživenie Španielska za posledných 15 mesiacov sa odráža aj na trhu s nehnuteľnosťami a rok 2016 by mal byť podľa veľmi silný rok pre toto odvetvie.

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.