Ostatné náklady

Poplatky agentúry

Poplatky a provízie realitnej kancelárie hradí predávajúci, ak nie je dohodnuté inak. Pokiaľ kupujúci využíva vyhľadávaciu agentúru, potom poplatky spojené s vyhľadaním hradí kupujúci.

Realitné kancelárie si účtujú províziu v rozpätí od 2% do 7,5% z predajnej ceny, v závislosti od regiónu a typu nehnuteľnosti. 

Vzhľadom na naše zmluvné dohody s partnermi v Španielsku našej spoločnosti za naše služby neplatíte žiadne poplatky ani provízie!!!

Právne poplatky

Je odporúčané mať právnika, ktorý vám pomôže pri kúpe nehnuteľnosti. Právnik vám navrhne a skontroluje zmluvy a taktiež môže vysvetliť všetky právne a administratívne problémy, ktorým môžete čeliť. Taktiež by mal vykonať akékoľvek potrebné kontroly (due diligence vlastníctva nehnuteľnosti predávajúceho, povolenia, atď) a zabezpečiť všetky potrebné podklady pre dokončenie procesu kúpy (zápis nehnuteľnosti, platenie daní, atď).

Právnik (v španielčine Abogado) vám bude účtovať poplatky podľa služby, ktorú potrebujete. Toto sa bude líšiť v závislosti od zložitosti procesu kúpy. Vo väčšine prípadov je tento poplatok okolo 1% z kúpnej ceny. Upozorňujeme, že niektorí si účtujú 1,5% alebo viac z kúpnej ceny. Však toto 1% môže byť neprimerane vysoké vzhľadom k práci, ktorá je zapojená do priamočiareho nákupu drahej nehnuteľnosti bez právnej komplikácie. Právne poplatky za nákup bez akýchkoľvek komplikácií a účtovaných na hodinovom základe by mali byť v priemere od 1.000 – 2.500 EUR.

Našim klientom ponúkame možnosť využitia služieb našej španielskej právnej kancelárie so sídlom priamo v Costa del Sol, v Španielsku. Už sa nemusíte obávať právnych otázok, možného neporozumenia kúpnej zmluvy, alebo spôsobu kontroly kompletnej dokumentácie vrátane overenia všetkých tiarch alebo možných záväzkov spojených s kupovanou nehnuteľnosťou. Všetky tieto úkony za vás vykoná naša partnerská španielska právna kancelária s dlhoročnými skúsenosťami. Hlavne nepotrebujete žiadneho tlmočníka, pretože vám bude k dispozícii po celý čas právnik, ktorý hovorí českým jazykom.
Okrem toho, skôr ako podpíšete kúpnu zmluvu a zaplatíte kúpnu cenu dostanete kompletnú správu v českom jazyku o stave kupovanej nehnuteľnosti, vysporiadaní všetkých možných záväzkov, tiarch a podobne. To znamená, že budete mať absolútnu istotu, že nadobudnete čistú nehnuteľnosť bez tiarch a akýchkoľvek problémov a záväzkov. Tiež vám zabezpečíme prepis pripojenia elektriny, plynu a vody. Nehnuteľnosť nadobudnete pripravenú na užívanie. Stačí si len vybrať z našej ponuky nehnuteľností, alebo nás kontaktovať pre súkromnú ponuku nehnuteľností zostavenú podľa vašich kritérií.

Hypotekárne náklady

Ak sa rozhodnete kúpiť nehnuteľnosť na hypotéku, potom to bude znamenať aj nejaké dodatočné náklady. Prvý z nich bude ocenenie nehnuteľnosti, ktoré bude poskytovateľ hypotéky vyžadovať ešte pred poskytnutím hypotekárneho úveru. Tento poplatok je hradený kupujúcim a môže stáť okolo 500 EUR. Potom tam budú náklady na samotnú hypotéku. Toto sa líši v závislosti od poskytovateľa. Zvyčajne je tento poplatok vo výške okolo 1% z hodnoty hypotéky. A nakoniec ešte notárske poplatky spojené s hypotékou.

Notárske náklady

Notárske náklady takmer vždy hradí kupujúci a sú vypočítané vo vzťahu k obstarávacej cene uvedenej v kúpnej zmluve. Takéto poplatky sú zvyčajne okolo 1% z kúpnej ceny deklarovanej v kúpnej zmluve. V mnohých prípadoch však tieto poplatky môžu byť viac ako 0,5% (alebo menej) z ceny uvedenej v kúpnej zmluve.

Poplatky registra nehnuteľnosti

Náklady súvisiace so zápisom predaja v katastri nehnuteľností tiež takmer vždy hradí kupujúci a vychádzajú z obstarávacej ceny uvedenej v kúpnej zmluve. Takéto poplatky sú zvyčajne okolo 1% z kúpnej ceny deklarovanej v kúpnej zmluve, ale opäť záleží na nehnuteľnosti a oblasti, takže tento poplatok môže byť nakoniec výrazne nižší.

 

Join The Discussion

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.