Situácia na trhu

Nehnuteľnosti v Španielsku

Španielsko je vďaka priaznivým klimatickým podmienkam, výbornej letecké dostupnosti a dobrej infraštruktúre jednou z najobľúbenejších destinácií pre nákup rekreačných a golfových nehnuteľností v prímorských oblastiach.

Záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku pochádzajúci zo Slovenskej alebo Českej republiky môžu nakupovať nehnuteľnosti v Španielsku priamo do svojho osobného vlastníctva alebo do vlastníctva slovenskej alebo českej právnickej osoby.

Trh s nehnuteľnosťami v Španielsku prešiel v druhé polovici 90 rokov búrlivým rozvojom a to najmä vďaka investorom z Veľkej Británie a Nemecka, ktorý pokračoval až do roku 2007. V tomto roku došlo k zastaveniu cenového rastu nehnuteľností a v priebehu nasledujúcich rokov ceny nehnuteľností klesli až o 50%.

V súčasnosti sa trh s nehnuteľnosťami pomaličky stabilizuje, čo potvrdzuje aj minulý rok, kedy nehnuteľnosti prestali pomaličky klesať a dokonca ku koncu roka nehnuteľnosti v niektorých regiónoch začali pomaličky narastať.

Španielsko má kompletne vybudovanú novú infraštruktúru na celom jej pobreží. Čo prispelo k rozvoju výstavby rekreačných nehnuteľností v minulých rokoch a stále narastajúcemu záujmu o kúpu rekreačných alebo golfových apartmánov, radových domov, tradičných dedinských španielskych domov, nazývaných „finca“ ako aj menších až obrovských luxusných víl s dych vyrážajúcimi výhľadmi na krajinu a more za veľmi zaujímavých cien.

Veľmi obľúbenou oblasťou medzi investormi je pobrežie Costa del Sol, ktoré je rajom nie len pre milovníkov histórie a umenia, mora a pláží, obchodov a luxusu ale aj možnosti hrania golf. Nachádza sa tu viac ako 40 golfových ihrísk na vysokej úrovni, čo tiež poskytuje veľmi dobrý potenciál pre prenájom nehnuteľnosti. Snáď len na Floride je viacej možností hrania golfu než v Španielsku.

Táto oblasť zaujíma hlavne investorov z Ruska, Škandinávie, Holandska, Nemecka, Veľkej Británie a stále viac pribúdajú aj investori z Poľska, Českej a Slovenskej republiky.

Španielska vláda v snahe pritiahnuť zahraničných investorov pripravuje zmeny legislatívy – investori do nehnuteľností budú mať možnosť požiadať aj o trvalý pobyt v tejto krajine.

Pri výbere vhodnej nehnuteľnosti by mala rozhodovať hlavne jej lokalita, dostupnosť a vybudovaná infraštruktúra. Cena nehnuteľností sa odvíja najmä od jej lokality a vzdialenosti od more. Vily v prvom rade, hneď pri pláži stoja aj dvoj až trojnásobok  toho, čo rovnako veľký dom niekoľko minút autom od pláže.

 

Join The Discussion

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.