Španielsko – krajina s najčistejšími plážami

Španielsko je opäť krajinou s najčistejšími plážami na svete

Združenie pre environmentálnu výchovu a spotrebiteľov (ADEAC), ktoré rozhoduje o tom, ktoré pláže na celom svete zodpovedajú štandardu modrej vlajky, opäť zaradilo Španielsko na vrchol rebríčka a pozíciu favorita s najčistejšími plážami si Španielsko udržiava už od roku 1987.

V roku 2018 sa druhé miesto dostalo Grécko a za ním nasledovalo Turecko, Francúzsko a Taliansko, čo dokazuje celosvetovú nadvládu Európy, pokiaľ ide o najčistejšie a najkvalitnejšie pláže.

Tento rok ADEAC udelilo v Španielsku ďalších 11 modrých vlajok ako v roku 2017. Španielsko sa teraz môže pochváliť celkovým počtom 590 pláží s modrou vlajkou spolu s 101 prístavmi a 5 portami výletných lodí, ktoré spĺňajú prísne kritériá zadávateľa.

Pláže s modrou vlajkou sú tie, ktoré zodpovedajú vysokým štandardom hygieny, hygienickým podmienkam, bezpečnosti, kvalite vody, prístupnosti a poskytovaniu plavčíkov.

V roku 2018 sa na tento významný zoznam v rámci pobrežia Costa del Sol dostalo celkom 25 pláží a 5 prístavov. Rebríček vedie Marbella a Estepona, pričom obe oblasti sa môžu pochváliť 4 plážami s modrou vlajkou a 1 prístavom s modrou vlajkou, ďalej nasleduje Fuengirola, Mijas Costa a Benalmádena.

Marbella:
Artola (Cabo Pino), Casablanca, El Faro a San Pedro de Alcántara (Guadalmina) + Marbella prístav

Estepona:
El Cristo, El Padrón, La Rada a Arroyo Vaquero + Estepona prístav

Fuengirola:
Boliches-Gaviotas, Carvajal, Fuengirola a Castillo

Mijas:
La Cala – Torreón, El Bombo a Calahonda I (Royal Beach – La Luna)

Benalmádena:
Fuente de la Salud, Torrebermeja, Sta.Ana

Torremolinos:
Los Álamos

Manilva:
San Luis de Sabinillas

Casares:
Ancha

Východná časť od Málagy tiež ponúka nádherné pláže ocenené modrou vlajkou:
Torrox – Playa de Ferrara
Algarrobo – Playa de Algarrobo
Velez-Malaga – Benajarafe a Torre del Mar

Španielsko ponúka pre každého niečo – je vhodná pre všetkých čo milujú slnko, nádherné čisté more, úžasné pláže s jemným pieskom, ale aj golf, prírodu a prírodné poklady, kultúru a históriu, atď.

Je to ideálna krajina pre Váš druhý domov, ale aj pre celoročné bývanie.

Ak aj vy očarený s touto nádhernou krajinou, nájdeme aj Vám Váš vysnívaný domov pri mori a golfe pod úžasným Andalúzskym slnkom.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.