Alhaurin de la Torre

Alhaurin de la Torre je veľké mesto s rozptylom malých obcí v okolí, ktoré sa nachádza v Andalúzii, v provincii Málaga, 90 m nad morom. Je to moderné a pozitívne mesto, ale stále si zachováva svoje tradície.

Nájdete tam rôzne parky, námestia a detské ihriská po celom meste, ideálne pre rodinnú dovolenku. Časti mesta sú bludiskom tradičných bielych radových domov, z ktorých niektoré sa datujú do maurských čias.

Alhaurin de la Torre je ideálne miesto pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od zhonu na pobreží. Je dosť ďaleko od rušných letovísk, ktoré ho nemôžu ovplyvňovať, ale dosť blízko životnému štýlu rezortu.

Alhaurin de la Torre je vzdialené od letiska v Malage len cca 12 km, na polceste medzi mestom Málaga a Torremolinos. K pobrežiu sa dostanete autom približne za 15 minút.

Fenickí obchodníci boli prví osadníci v tejto oblasti, oveľa neskôr sa tu usadili Maurovia a mesto prosperovalo ďalej. Keď kresťania prevzali Alhaurin pomenovali ho záhrada Alaha (Alhaurin) a do mesta začali prichádzať nový osadníci.

Nájdete tu aj zaujímavé pamiatky vrátane starého kostola El Alamillo, ktorý sa datuje až do roku 1875 a Finca El Porton z prelomu storočia, kde sa môžete poprechádzať jeho záhradami a vychutnať si rozmanité flóry a fauny.

Najbližšie pláže sú La Colina, predmestie na východ od Torremolinos. Je to asi 15 minút cesty autom. Najbližšie golfové ihriská na Alhaurin de la Torre sú Lauro Golf a Golf Parador v Malage. Lauro Golf je golfové ihrisko vo vnútrozemí a je to jedno z najviac cenovo dostupných golfových ihrísk na pobreží Costa del Golf. Má 27 jamiek, ktoré sú navrhnuté Falcom Nardim. Parador Golf v Malage je najstarším ihriskom na pobreží Costa del Sol; časť ihriska sa nachádza priamo na pláži, ktoré je tiež domovom mnohých farebných vtákov.

Kuchyňa v Alhaurin de la Torre je typická pre oblasti s množstvom morských plodov a ryže. Nájdete tu početné tapas bary, reštaurácie a kaviarne, ako aj rozmanitý výber miestnej i medzinárodnej gastronómie.

Alhaurin de la Torre má subtropické stredomorské podnebie, ktoré má horúce letá a teplé zimy. Najnižšia teplota v zime klesne na 8 stupňov a naopak v lete vystúpi až na 35 stupňov.

V Alhaurin de la Torre nájdete tiež množstvo krásnych apartmánov, domov, ale aj nádherných víl na predaj za veľmi výhodné ceny.

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na predaj:

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.