Benalmadena

Benalmadena je obľúbené letovisko v provincii Málaga skladajúce sa z troch hlavných mestských oblastí; Benalmadena Pueblo, Benalmadena Costa a Arroyo de la Miel. Mesto Málaga je vzdialené len asi 12 km na západ a Marbella 42 km na východ. Benalmadena rýchlo rástla v posledných desaťročiach v dôsledku cestovného ruchu a stal sa tak jedným z najlepších lokalít na pobreží Costa del Sol.

Benalmadena má subtropické stredomorské podnebie s horúcimi letami a teplými zimami. Minimálna teplota tu môže klesnúť na 10 stupňov v zime ale naopak v lete stúpne až na 40 stupňov.

Benalmadena Costa je miestom všetkých možných atrakcií, z ktorých najdôležitejšie sú asi zlaté piesočné pláže. K dispozícii sú reštaurácie a bary, ktoré uspokoja všetky typy a chute a oblasť zachováva uvoľnenú priateľskú atmosféru po celý rok. S takou širokou a pestrou škálou aktivít a činností, ktoré ponúka Benalmadena, bude ťažké nájsť chvíľku nudy pri jej návšteve.

Pozdĺž pobrežia Puerto Marina sa tiahne promenáda, ktorá sa môže pochváliť vynikajúcimi obchodmi a reštauráciami. Nájdete tu tiež Centrum morského života – „The Sea Life Centre“, kde môžete vidieť všetky spôsoby morského divokého života a vlastnú detskú nádrž. Môžete sa vydať na prechádzku po prístave a pozrieť sa na plávajúce hotely, jachty milionárov a keď slnko zapadne, Puerto Marina sa stáva jednou z najlepších párty destinácií na tomto pobreží.

La Paloma Park je nádherná lokalita v centre mesta Benalmadena Costa. K dispozícii je ohromujúci rad rastlín a živočíchov, zverinec zvierat vrátane sliepok, králikov, kôz a exotického vtáctva. Park je krásne navrhnutý s tematickými záhradami a skalnatými vodopádmi, ktoré smerujú dole k jazeru. Návštevníkom sú k dispozícii aj dva bary, kde si môžu oddýchnuť a kochať sa nádhernými pávmi.

Vedľa La Paloma parku nájdete ďalší zaujímavý park – Selwo Marina, sestra parku Selwo Adventure Park. Navrhnutá podľa rôznych miest Južnej Ameriky, môžete si tu prezrieť zblízka delfíny, tulene, krokodíly, exotické vtáctvo, hady, atď.

Arroyo de la Miel je bývalá ospalá dedina, ktorá teraz spája Benalmadena Pueblo s jeho pobrežím. Teraz je to fantastická oblasť s množstvom reštaurácií a obchodov a obľúbená rezidenčná oblasť. Vlaková stanica spája mesto pozdĺž celého pobrežia od Malagy až do Fuengiroly. Miestna lanovka vás odvezie na vrchol hory, odkiaľ si môžete vychutnať nádherný výhľad na vnútrozemie, more, ale aj  pobrežie severnej Afriky počas jasných dní. Naproti stanici lanovky nájdete Tivoli World – zábavný park s množstvom atrakcií – rôzne dráhy, hry, kolotoče, motokáry, množstvo barov a reštaurácií…

Benalmadena Pueblo je pôvodná obec rozkladajúca sa od pobrežia k úpätiu hory Calamorro s cca 200 m nadmorskej výšky. Centrum má tradičný španielsky vzhľad s bielymi kamennými budovami a labyrintom uličiek, ale teraz je oveľa viac kozmopolitné. Návštevníci si môžu vychutnať dobré jedlo na malebnom námestí s fascinujúcim výhľadom od pobrežia k moru.

Mijas Pueblo je len pár minút od Benalmadena Pueblo, kde sa môžete nechať odviesť netradičným taxíkom – na somárovi. Ďalšou zaujímavosťou v okolí je Hrad Colomares, jedna z významných svetových pamiatok postavená na konci 20. storočia na pamiatku Christopera Colombusa a ako taká je najväčším monumentom na svete.

V Benalmadena nájdete tiež niekoľko zaujímavých kultúrnych pamiatok, množstvo väčších i menších golfových ihrísk, množstvo vynikajúcich reštaurácií s typickou miestnou kuchyňou, skvelé tradičné bary a nespočetné množstvo zábavy.

Benalmadena je ideálne miesto pre trvalé bývanie a fantastické miesto pre strávenie úžasnej dovolenky s rodinou alebo priateľmi.

2 thoughts on “Benalmadena”

  • Costa del Sol na jeseň – COSTALIA – Španielsko reality

    […] Benalmádena poskytuje množstvo zábavy hlavne pre rodiny s deťmi (Tivoli Park – rodinný zábavný park, delfinárium, podmorský svet, motýli park, rodinné zábavné centrá, atď.), športového vyžitia (golf, tenis, potápanie…), alebo kultúry (zámok Colomares, budhistický chrám…). […]

  • Costa del Sol na jeseň

    […] Benalmádena poskytuje množstvo zábavy hlavne pre rodiny s deťmi (Tivoli Park – rodinný zábavný park, delfinárium, podmorský svet, motýlí park, rodinné zábavné centrá, atď.), športového vyžitia (golf, tenis, potápanie…), alebo kultúry (zámok Colomares, budhistický chrám…). […]

Comments are closed.

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.