Malaga, Costa del Sol

Provincia Malaga má viac ako 160 kilometrov pobrežia a nachádza sa v južnej časti pobrežia Stredozemného mora, medzi provinciami Granada a Cádiz a hraničí s provinciou Cordoba a Sevilla na severe. Hlavným mestom tejto provincie je mesto Málaga.

Vďaka pohoriu Sierra Nevada, zabraňujúcemu vnikaniu vlhkého atlantického vzduchu k pobrežiu, je Malaga jedným z najteplejších miest v Európeponúka až 325 bezoblačných dní v roku.

Staroveká a kozmopolitná Malaga je hlavným turistickým centrom vyhľadávaného dovolenkového letoviska Costa del Sol. Ponúka skĺbenie histórie, množstvo nádherných pláží, neobmedzené množstvo zábavy a rôznych dovolenkových atrakcií, ako aj krásne romantické biele dedinky. Vrcholky hôr poskytujú možnosť vychutnávať si neuveriteľné výhľady na okolitú malebnú prírodu a nádherné modré more.

Pláže vo východnej a západnej časti provincie sú tak atraktívne, že sa z Costa del Sol stala jedna z najlepších medzinárodných destinácií.

Malaga ponúka 14 km pobrežia so 16 plážami so všetkými službami:

El Palo – cca 1.200 m dlhá pláž rodinného charakteru s tmavým, stredne zrnitým pieskom, promenádou, mólami.

Malagueta – obľúbená pláž s 1.300 m situovaná v centre mesta so stredne zrnitým tmavým pieskom a promenádou.

La Caleta – 1.000 m dlhá pláž so stredne zrnitým tmavým pieskom s promenádou a s možnosťou využitia množstva vodných športov.

Pedregalejo / Acadia – 1.200 m dlhá pláž v tvare U so stredne zrnitým tmavým pieskom a rodinnou atmosférou.

San Andrés – 600 m dlhá pláž s tmavým stredne zrnitým pieskom s promenádou, ktorá sa nachádza na okraji mesta a je ideálny pre plachtenie a windsurfing.

Misericordia – 1.600 m dlhá pláž so stredne zrnitým tmavým pieskom, nachádza sa v ústí rieky Guadalhorce a je jedna z najväčších na pobreží Costa del Sol.

Guadalmar / San Julian – 400 m dĺžka nudistická pláž s tmavým stredne zrnitým pieskom, je situovaná na okraji mesta a blízko Torremolinos.

Campo de  Golf / San Julián – 1.900 m dlhá pláž s tmavým stredne zrnitým pieskom a jedna z najviac prírodných pláží a menej urbanizovaných, nachádza sa na okraji mesta.

Baños del Carmen – 550 m dlhá pláž so stredne zrnitým tmavým pieskom, jedna z najznámejších pláží v dvadsiatych rokoch, ľahko pešo dostupná.

EL Candado – 200 m dlhá pláž s tmavým stredne zrnitým pieskom, dobre vybavená a ideálna pre rodiny, cvičenie, plachtenie, windsurfing a potápanie.

El Dedo / Playa Chanquete El Candado – 500 m dlhá pláž so stredne zrnitým tmavým pieskom s promenádou, rodinnou atmosférou a dobrými službami.

La Araña – 550 m dlhá pláž so zlatým pieskom a štrkom, je dobrým miestom pre rybárčenie.

Malaga združuje celý rad pamiatok, zaujímavostí a unikátnych stavieb situovaných v starom meste, napríklad:

Katedrála v Malagetzv La Santa Iglesia Bazilika de la Encarnación,

Kostol Santiago Apostol – považovaný za najstarší kostol v meste Malaga, jeho výstavba sa začala v roku 1490.

Skutočná Bazilika a Svätyňa Santa Maria de la Victoria – je postavená na mieste, kde táboril kráľ Fernando el Catolico pri dobývaní mesta.

Palacio Episcopal de Málaga – Skladá sa z dvoch palácov zo 16. storočia a druhý z 18. storočia.

Hrad Gibralfaro – pevnosť zo 14. storočia s dvojitým radom múrov a má nádherný výhľad na zátoku Málaga.

Rímske divadlo – postavené za vlády Augusta.

Picasso Museum Malaga-Buenavista palác – budova renesančného paláca zo 14. storočia, je tu umiestnená stála zbierka s viac než 200 dielami vrátane obrazov, sôch, grafík a keramiky maliara Pabla Picassa…

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na predaj:

Join The Discussion

2 thoughts on “Malaga”

  • Costa del Sol na jeseň – COSTALIA – Španielsko reality

    […] jeseň môžete robiť úžasné veci aj v meste Málaga. Okrem návštevy množstva múzeí sa môžete napríklad najesť v starej vlakovej stanici v […]

    Reply
  • Costa del Sol na jeseň

    […] jeseň môžete robiť úžasné veci aj v meste Málaga. Okrem návštevy množstva múzeí sa môžete napríklad najesť v starej vlakovej stanici v […]

    Reply

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.