Marbella

Marbella

Marbella je kozmopolitným a najnavštevovanejším miestom na Costa del Sol. Ročne ho navštívi vyše 200 tisíc turistov z celého sveta.

Na rozlohe 114 km2 žije asi 125 tisíc obyvateľov najrôznejších národností. Marbella je chránená pohorím Sierra Blanca, vďaka ktorému sa tu vytvára mikroklíma a priemerná ročná teplota dosahuje 18 stupňov.

Oblasť je príjemná celoročnou klímou s krásnymi plážami a veľkým množstvom barov, reštaurácií, klubov a kvalitných golfových ihrísk, ktoré sú vyhľadávané turistami z celého sveta. Marbella je ideálnym miestom pre všetkých milovníkov relaxu, luxusu, zábavy vo dne i v noci a športového vyžitia v rôznych smeroch – vodné športy, jazda na koni, golf atď.

Okrem toho tu nájdete 24 nádherných pláží rozprestierajúcich sa na území 27 kilometrov.

Medzi najvyhľadávanejšie pláže patria:

Playa de Guadalmina – nachádza sa blízko oblasti San Pedro de Alcántara a je dlhá 1600 metrov. Môžete tu vyskúšať najrôznejšie vodné športy. V jej tesnej blízkosti je možné vidieť historické ruiny z 3. storočia, ktoré sú však starostlivo oddelené a chránené ako archeologická pamiatka.

Playa de linda vista – táto pláž je menšia ako predchádzajúce, rozlieha sa na 550m a tiež sa v blízkosti objavili historické pamiatky. V roku 1992 jej bola udelená cena za čistotu.

Playa de Cortijo Blanco – najpokojnejšia pláž

Playa de Puerto Banús – veľmi rušná, 1000 metrov dlhá pláž, plná turistov, s množstvom vodných športov.

V centre Marbelly nájdete námestie menom Plaza de los Naranjos, kde môžete obdivovať radnicu zo 16. storočia a tiež osemhrannú fontánu z mramoru postavenú v roku 1704. Ďalším zaujímavým miestom je veža Torre Ladrones, čo je vôbec prvá signálna veža na marbellskom území za vlády Arabov v Andalúzii. V starej časti mesta môžeme pozorovať hradbu pevnosti Alcazaba, miesto, ktoré sa tu všeobecne nazýva „El Castillo“. Ďalším zaujímavým miestom je Múzeum Bonsaj s unikátnymi kúskami s viac ako 500 ročnou históriou.

Patrónom mesta Marbella je San Barnaby a ten si samozrejme zaslúži svoju oslavu. Sviatky sa konajú v týždni okolo 11. júna. 16. júla, teda v čase hlavnej sezóny, sa koná sviatok všetkých rybárov a námorníkov, tzv. Fiesta de la Virgen del Carmen. Z miestnych prístavov večer vyplávajú na lodiach rybári a pripravia nejaký program, lode sú osvietené, alebo vytvárajú zaujímavé obrazy. Všetko vrcholí ohňostrojom.

Pod obec Marbella spadajú zároveň aj ďalšie nemenej dôležité miesta: San Pedro de Alcántara, Puerto Banús, Las Chapas.

Večerný život je treba zažiť v neďalekom luxusnom a vo svete známom Puerto Banús s krásnym prístavom plným luxusných jácht, drahých áut a promenády svetových módnych značiek.

Pozrite si našu ponuku nehnuteľností na predaj:

Join The Discussion

5 thoughts on “Marbella”

 • Costa del Sol na jeseň – COSTALIA – Španielsko reality

  […] previesť po jej úzkych uličkách na chrbáte somára, ktorý slúži ako miestne „taxi“. Marbella je zas obľúbené miesto milovníkov luxusu – autá, jachty, […]

  Reply
 • Česi v Marbelle – COSTALIA – Španielsko reality

  […] čtenářka Lucie koupila nedaleko španělské Marbelly na pobřeží Costa del Sol dům, věděla, že vzhledem k ceně je to dobrý obchod. S dispozicí […]

  Reply
 • Estepona prístav – COSTALIA – Španielsko reality

  […] meste Estepona sa hovorí, že z nej bude onedlho druhá Marbella, ktorá je vzdialená len cca 30 minút jazdy […]

  Reply
 • Estepona – druhá Marbella – spanielsko-reality.eu

  […] môže rýchlo dobehnúť svoju staršiu sestru, najznámejšie mesto na Costa del Sol, mesto Marbella, ktoré je vzdialené len cca 30 km od […]

  Reply
 • Koupili dům v Marbelle a pak jej celý rekonstruovali

  […] čtenářka Lucie koupila nedaleko španělské Marbelly na pobřeží Costa del Sol dům, věděla, že vzhledem k ceně je to dobrý obchod. S dispozicí […]

  Reply

Nehnuteľnosti na mieru

Kontaktujte nás

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.