Ceny nehnuteľností vzrástli v apríli o 5,4%

Hodnota nehnuteľností v Španielsku vzrástla v apríli o 5,4%

Ceny nehnuteľností v Španielsku naďalej rastú, tak ako sa predpokladalo. Potvrdzuje to aj trend pokračujúceho medziročného rastu v prvých mesiacoch roku 2018.

Podľa oficiálnych údajov od Tinsy je priemerná cena nehnuteľností v Španielsku o 5,4% vyššia ako v apríli minulého roka.

Od apríla 2007 sú to najzdravšie medziročné údaje za apríl. Tieto údaje spolu s miernejším nárastom v posledných mesiacoch sú ďalším dôkazom toho, že zvyšovanie cien pre rezidenčné nehnuteľnosti v Španielsku bude pokračovať aj ďalej mesiac po mesiaci.

Celkový nárast za celý prvý štvrťrok 2018 v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2017 je v súlade s predpokladmi vývoja cien nehnuteľností, čo je dobrým znamením pre zvyšok roka. Realitný trh je stabilný, bez nečakaných výkyvov.

Záujem o kúpu nehnuteľnosti ako druhého domova (dovolenkovej nehnuteľnosti), ale aj za účelom trvalého bývania si drží svoj rastúci trend.

Významným prínosom k zvýšeniu hodnoty nehnuteľností v apríli je nárast o 8,7%, ktorý zaznamenali veľké mestá a provinčné hlavné mestá v celom Španielsku, zatiaľ čo „metropolitné oblasti“ mali nárast o 5,7%.

V širšom kontexte to znamená, že priemerná hodnota nehnuteľnosti je teraz najvyššia od začiatku roka 2013, ale stále je ďaleko pod hodnotou spred krízy.

Trh je stabilnejší a postavený na pevnejších základoch.

Vyberte si aj vy z nehnuteľností v Španielsku pre vás tú pravú, ktorej hodnota narastá a ktorá vás nemusí nič stáť.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.