Aktuálny vývoj cien nehnuteľností v Španielsku

Nehnuteľnosti v Španielsku sú podľa najnovších informácií stále veľmi atraktívne a cenovo dostupné.

Hodnota nehnuteľnosti v Španielsku v prvom štvrťroku 2016 vzrástla v priemere o 6,3% – čo je najvyšší rast zaznamenaný od tretieho štvrťroku roku 2007.

Španielsky národný štatistický inštitút (INE) teraz zverejnil aktuálne údaje, ktoré poukazujú na to, ako sa postupne menil trh s nehnuteľnosťami po prasknutí bubliny s nehnuteľnosťami v roku 2008…

Päťročný prepad hodnoty nehnuteľnosti vyplašil záujemcov o kúpu a prispel k masívnemu odlivu mozgov v Španielsku, ekonomika trpela nedostatkom dôvery a tvrdými úspornými opatreniami.

Však dáta INE ukazujú, že v polovici roka 2013 sa Španielsko vynorilo z druhej recesie a začalo vysielať pozitívny nárast HDP, miery zamestnanosti a predaja nehnuteľností. Krátko na to nasledoval nárast cien nehnuteľností. Kulminované dáta z tohto týždňa ukazujú na opätovný predaj nehnuteľností, pričom v prvých troch mesiacoch tohto roka vzrástli v hodnote o 6,4%.

Pokiaľ ide o novostavby – počas krízy skrachovalo mnoho developerov, veľa nehnuteľností zostalo nedokončených alebo nepredaných a nadmerná ponuka ťahala stále ceny nehnuteľností nadol. Posledné mesiace sme však mohli znovu vidieť nárast cien o 6,1%, čím sa prvý štvrťrok roku 2016 stal najsľubnejším pre španielsky trh s nehnuteľnosťami od 3. štvrťroku 2007.

Avšak, na rozdiel od obdobia z pred ôsmich rokov, tentoraz je rast viac udržateľnejší a je založený na pevných základoch trvale udržateľného hospodárskeho rastu a domáceho a zahraničného záujmu.

Z hľadiska predajov nehnuteľností, dáta INE tiež ukázali, že počet transakcií na španielskom rezidenčnom trhu s bývaním bol v apríli vyšší až o 29% oproti rovnakému mesiacu v roku 2015. Bolo zaznamenaných 35.199 transakcií (kúpa a predaj) v danom mesiaci. Ide o najväčší medziročný nárast- od augusta 2010, čo opätovne zdôrazňuje, že kupujúci sa vrátili na španielsky trh s nehnuteľnosťami.

Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť a investujte práve teraz do nehnuteľnosti v Španielsku, kedy sú ceny nehnuteľností ešte stále veľmi výhodné a poskytujú kupujúcemu istotu v dobre uložených finančných prostriedkoch a ich zhodnotení.

Pomôžeme aj vám nájsť vašu vysnívanú nehnuteľnosť pri mori

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.