Prečo kúpiť nehnuteľnosť teraz

Vzhľadom na súčasný vývoj vo svete sú investície do nehnuteľností stále jednou z najlepších foriem uloženia peňazí pre zachovanie alebo rast ich hodnoty.

Prečo je teraz ten správny čas na kúpu nehnuteľnosti v Španielsku? Je to otázka, ktorú si kladie mnoho z vás, preto sme pripravili pre vás niekoľko hlavných dôvodov.

 1. Najstabilnejšie klimatické podmienky počas celého roka v rámci Európy
  Španielsko, hlavne oblasti ako Costa del Sol, nazývané aj Slnečné pobrežie, alebo Costa Blanca (Biele pobrežie) s viac ako 300 slnečnými dňami v roku a priemernou ročnou teplotou 19 C majú najstabilnejšie klimatické podmienky počas celého roka v rámci Európy.
 1. Stabilizovaný trh s nehnuteľnosťami v Španielsku
  Trh s nehnuteľnosťami hlavne v populárnych oblastiach pobrežia Španielska ako Costa del Sol, alebo Costa Blanca je v súčasnosti stabilizovaný. Ceny nehnuteľností, ktorých hodnota v niektorých prípadoch klesla až o 60% oproti roku 2007, kedy ceny nehnuteľnosti rapídne padali nadol, dosiahli svoje dno a už koncom roku 2014 začali pomaličky rásť. Ceny nehnuteľnosti narastali aj v roku 2015 a podľa významných ratingových agentúr a analytikov budú narastať aj v tomto roku ako aj nasledujúcich rokoch. Napríklad ceny nehnuteľností v Costa del Sol narástli v priemere o 1,4% oproti predchádzajúcemu roku. Pričom najlepším mesiacom v roku 2015, pokiaľ ide o predaj nehnuteľností, bol mesiac august. Tu predaj vzrástol až o 9,5% v porovnaní s augustom 2014.
 1. V súčasnosti sú nehnuteľnosti v Španielsku stále podhodnotené až o 26% 
  Podľa poslednej a novej metodiky merania hodnoty nehnuteľností, vydanej v decembri 2015 Organizáciou pre hospodársky rozvoj (OECD), vyplýva, že nehnuteľnosti v Španielsku predstavujú jednu z najlepších hodnôt v rámci Európy… Z prieskumu vyplýva, že hodnota nehnuteľnosti v tejto krajine je v súčasnej dobe na úrovni 74% k jej dlhodobému cenovému priemeru. Inými slovami, nehnuteľnosti v Španielsku sú v súčasnosti “podhodnotené” o 26%. Viac k tomuto prieskumu si môžete prečítať v článku: „Nehnuteľnosti v Španielsku sú najlepšie v Európe“ – zobraziť celý článok.
 1. Možnosť získania veľmi výhodných hypotekárnych úverov 
  Všetky najpopulárnejšie španielske regióny vykázali zlepšenie predaja v roku 2015. BBVA (druhá najväčšia banka v Španielsku) predpovedá, že počet poskytnutých hypotekárnych úverov v tomto roku by sa mal tiež zvýšiť a tým podporiť predaj nehnuteľností v tomto roku. Ako v Českej republike, tak aj na Slovensku sú hypotekárne úvery stále veľmi dostupné a výhodné. Pokiaľ ide o poskytnutie hypotekárneho financovania, alebo poskytnutie úveru na kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, banky sú ochotné poskytnúť takéto financovanie, ale žiadateľ musí ručiť nehnuteľnosťou situovanou na území, kde o úver žiada. Samozrejme, je možné požiadať aj o úver od španielskej banky, však je potrebné počítať s o trochu vyššou úrokovou sadzbou.
 1. Možnosť krátkodobého (dovolenkového) prenájmu nadobudnutej nehnuteľnosti za účelom pokrytia nákladov spojených s nadobudnutou nehnuteľnosťou 
  Oblasti pobrežia Španielska, ako Costa del Sol, alebo Costa Blanca čelia za posledné roky stálemu nárastu turistov. Čím sa Španielsko stáva jednou z top lokalít na strávenie dovolenky nie len medzi Európanmi. Letisko v Malage zaznamenalo nárast návštevníkov v mesiaci August 2015 o 3,3 % v porovnaní s rovnakým mesiacom v roku 2014, ktorý tiež zlomil všetky rekordy.Rok 2015 zatiaľ prekonal všetky rekordy. Za prvých 8 mesiacov roku 2015 zaznamenalo letisko v Malage celkom 9.883.473 cestujúcich, čo je o 4,4 % viac ako v rovnakom období v roku 2014. Nárast bol zaznamenaný každý mesiac vrátane januára, čo je najpokojnejším mesiacom v roku (letisko Malaga využilo takmer o 10 % viac cestujúcich).Okrem toho, čoraz viac návštevníkov začína využívať pre strávenie svojej dovolenky krátkodobý prenájom (1 až 2 týždne) nehnuteľností – od apartmánu cez domy až po luxusné vily. Ceny prenájmu sú závisle na vybavení a zariadení danej nehnuteľnosti ako aj polohe, čo platí všade na svete. Čím lepšia poloha (blízkosť pláže a mesta s kompletnou vybavenosťou hrajú asi najdôležitejšiu rolu), vybavenosť komplexu (bazény, tenisové kurty, ihriská, atď), v ktorom sa taký apartmán alebo dom nachádza, tým vyššia sadzba za prenájom. Ceny sa tiež líšia obdobím počas roka, v ktorom sa daná nehnuteľnosť prenajíma. V letnej sezóne sa napríklad ceny prenájmu za 2 spálňový apartmán pohybujú na úrovni cca 500 – 700 EUR / týždeň. Príjmy z prenájmu vám pokryjú náklady spojené s nadobudnutou nehnuteľnosťou a vy môžete byť spokojný, že ste investovali do nehnuteľnosti, ktorej hodnota nie len medziročne narastá, ale aj si sama na seba zarobí!!!

Okrem toho, vďaka desiatkam dlhých piesočnatých pláží, priezračne čistému moru s pozvoľným vstupom, krásnym zátokám a lagúnam, čistému morského vzduchu, množstvu zábavy, športu, kultúry a pamiatok sú oblasti ako Costa del Sol a Costa Blanca jedny z najvyhľadávanejších a najnavštevovanejších v Španielsku a ideálny miestami pre vašu vysnívanú dovolenkovú nehnuteľnosť pri mori.

Neváhajte a kontaktujte nás so svojou požiadavkou na kúpu nehnuteľnosti v Španielsku. Máme k dispozícií tisícky nehnuteľností na predaj a pomôžeme vám nájsť tú pre pravú pre vás.

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.