Estepona prístav

O meste Estepona sa hovorí, že z nej bude onedlho druhá Marbella, ktorá je vzdialená len cca 30 minút jazdy autom. Estepona v posledných rokoch zaznamenáva stúpajúcu popularitu aj vďaka svojmu svojmu napredovaniu oproti metropolitnej Marbelle.

Estepona má okrem krásnej historickej a modernej časti mesta, nádhernej dlhej promenády popri piesočnatej pláži a vynikajúcej polohe aj úžasný prístav, ktorý ponúka okrem nádherných lodí a jácht hromadu zábavy, kaviarní a reštaurácií.

Vibrujúci prístav spája mesto Estepona na jednej strane plážou El Cristo, očarujúcou piesočnatou zátokou a na druhej strane krásnym kamenným majákom Doncella, ktorý pravidelne žiari svoje svetlo ponad Stredozemné more.

Prístav Estepona ponúka množstvo vodných športových aktivít. Môžete si tu požičať lode na jedno popoludnie alebo deň, nájdete tu tiež školy plachtenia, potápačské centrum a kajaky na prenájom. Každú nedeľu sa koná v prístave veľký trh s množstvom stánkov ručne vyrábanej keramiky a suvenírov ako aj oblečenia, obrazov a šperkov.

Nachádzajú sa tu tiež rôznorodé reštaurácie s čínskym,thajským a indickým jedlom až po predajne s typickým anglický jedlom. Avšak, samozrejme najlepšia je ponuka morských plodov a početné autentické španielske bary.

Keď zapadne slnko v prístave začne poriadny život. Každý piatok a sobotu sa do ulíc vyrúti veselica. Centrálny bar Reinaldo otvára tancom začiatok každého večera. Odtiaľto sa ľudia väčšinou poberú do rôznych barov, ktoré ponúkajú „happy hours“.

Neskôr v noci La Pepa a Duende lákajú na tancovanie, zatiaľ čo O’Donoghues je vždy otvorený až do rána a ponúka vždy skvelú zábavu, a to najmä pre milovníkov karaoke. O pár barov nižšie je bar Louie Louie, kde sa pravidelne konajú rockové koncerty.

V okolí tohto prístavu plného zábavy a života je množstvo bytových komplexov, ktorých výhodou je pešia vzdialenosť k nádhernej piesočnatej pláži a kompletnej občianskej vybavenosti, či už to je supermarket, lekáreň, obchody alebo radnica, atď. Tieto apartmány tiež ponúkajú spoločné bazény, veľmi pohodlné bývanie a fascinujúce výhľady na jachty, nádherné Stredozemné more a na Gibraltár spolu s pobrežím severnej Afriky.

Už v dnešnej dobe v oblasti Estepony žije veľa čechov a slovákov, ktorí neodolali veľkému šarmu pobrežia Costa del Sol a naplno využívajú jeho fantastickú celoročnú klímu s viac ako 320 slnečnými dňami v roku. Pridajte sa k nim aj vy a my vám pomôže nájsť vašu vysnívanú nehnuteľnosť pri mori, ktorá bude spĺňať vaše požiadavky, sama si na seba zarobí a poskytne vám trávenie príjemnej dovolenky na tomto stále slnečnom pobreží.

Prosím kontaktujte nás pre bližšie informácie a ponuku nehnuteľností podľa vašich kritérií.

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.