Letisko v Malage láme rekordy

Ak ste boli tento rok v auguste na letisku v Málaga, určite ste sa pozastavili nad množstvom ľudí okolo seba. Toto letisko práve zlomilo všetky svoje rekordy z hľadiska počtu cestujúcich a letov.

Práve uverejnené čísla zo strany španielskych letísk AENA vykazujú značný nárast cestujúcich, ktorých bolo počas 31 dní v mesiaci august neuveriteľných 1.736.881. To je o 3,3 percenta viac ako v rovnakom mesiaci minulého roka, ktorý tiež zlomil všetky rekordy.

Údaje odrážajú oživenie domáceho cestovného ruchu. Celkom 245.915 španielskych cestujúcich použilo letisko Malaga minulý mesiac, čo predstavuje nárast o 1,2 percenta.

Väčšina cestujúcich však prišla zo zahraničia a to nielen z hlavných zdrojových trhov pobrežia Costa del Sol, ako Veľká Británia, Nemecko a Francúzsko, ale aj z rozvíjajúcich sa trhov, ktoré sú ďalej, ako napríklad USA, alebo Rusko.

Čísla AENA ukazujú, že najviac turistov pochádzalo z UK s 593.093 cestujúcimi, za nimi nasledovalo Nemecko s 147.922 cestujúcimi a potom Francúzsko s 126.532 cestujúcimi.

Pokiaľ ide o celkový nárast počtu cestujúcich, je dôležité poznamenať, že medzi najaktívnejšie trhy patrí USA s 37 % nárastom cestujúcich oproti augustu 2014, ďalej Rakúsko s 28,7 % nárastu oproti minulému roku, potom Poľsko s 27,4 % a Česká republika s 25 % nárastom cestujúcich oproti augustu 2014.

Ruská sektor bol tiež významný, pretože sa zvýšil o 22 %,aj keď počet cestujúcich, ktorí išli do svojich obľúbených španielskych destinácií ako Katalánsko a Kanárske ostrovy, klesol o 2 percentuálne body.

Rastúci trend
Pri pohľade späť z dlhodobejšieho hľadiska bol august tohto roku na letisku Malaga najvyťaženejším mesiacom v roku, využilo ho o 205.000 cestujúcich viac ako v rovnakom mesiaci pred piatimi rokmi.

Tento rok celkovo láme rekordy. V uplynulých ôsmich mesiacoch rozsiahle aktivity na letisku využilo 9.883.473 cestujúcich, čo je o 4,4 % viac ako v rovnakom období v roku 2014. Nárast bol zaznamenaný každý mesiac vrátane januára, čo je najpokojnejším mesiacom v roku (letisko Málaga využilo takmer o 10 % viac cestujúcich).

Letiská v Španielsku odbavili rekordný počet cestujúcich v auguste: 24 miliónov, čo je o 4,7 percenta viac ako v rovnakom mesiaci v roku 2014.

Pokiaľ ide o Andalúziu, 14.263.768 pasažierov využilo letiská v tejto oblasti. Medzi januárom a augustom bol zaznamenaný nárast o 5,1% oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

A čo viac, aj september zaznamenáva nárast oproti minulému roku a predpokladá sa nárast aj pre ďalšie mesiace.

Informácie o Costa del Sol a jednotlivých letoviskách  – zobraziť

Compare listings

Compare
Search
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.