Prečo si vybrať Costa del Sol?

Costa del Sol, po slovensky „Slnečné pobrežie“, ktoré mnohí nazývajú aj „Kaliforniou Európy“, je jedným z najrozmanitejších a najobľúbenejších častí Španielska, ktoré ponúka návštevníkom svoje mimoriadne bohaté kultúrne dedičstvo, malebné „biele“ dedinky, prekrásne mestá, historické pamiatky, palmové aleje, dlhokánske plážové promenády, nádherné čisté piesočnaté pláže, očarujúce a čisté more, množstvo atrakcií pre celú rodinu, športových možností, neopakovateľnú atmosféru andalúzskej ferie a fiesty, kvalitné víno, vynikajúce jedlo, luxusné plážové kluby a bary…

Podnebie
Južné Španielsko, hlavne Slnečné pobrežie (Costa del Sol) je známe svojou vynikajúcou klímou počas celého roka a najlepšou v rámci Európy – viac ako 320 slnečných dní v roku a priemernou teplotou 19 stupňov. Slnko a jasné počasie môžu mať mimoriadny vplyv na váš každodenný život. Nielenže denná dávka vitamínu D znižuje riziko rakoviny, posilňuje kosti, ale vo všeobecnosti zabezpečuje lepšie zdravie. Čistý morský vzduch pomáha ľuďom s rôznymi alergiami a dýchaním. Slnko vám dáva lepšiu energiu a prináša vás do aktívneho a pokojnejšieho života. Ľudia sú tu šťastnejší a prívetivejší.

Kvalita nehnuteľnosti
Costa del Sol je v súčasnosti najlepším miestom pre kúpu dovolenkovej alebo golfovej nehnuteľnosti, či už pre vlastné potreby, alebo ako investíciu.

Podľa poslednej a novej metodiky merania hodnoty nehnuteľností Organizáciou pre hospodársky rozvoj (OECD), vyplýva, že nehnuteľnosti v Španielsku predstavujú jednu z najlepších hodnôt v rámci Európy… Nehnuteľnosti v Costa del Sol sú v súčasnosti stále “podhodnotené” až o 27%. Experti predpokladajú pre rok 2018 zvýšený nárast predaja nehnuteľností v Španielsku o 9,3%.

Pribudlo mnoho kvalitných rezidenčných projektov, ktoré sú však financované súkromným kapitálom a nie cez banky, ako tomu bolo pred krízou. Vďaka tomu má realitný trh v tejto oblasti kvalitné a pevné základy.

Jedny z najlepších možností financovania nehnuteľnosti
BBVA (druhá najväčšia banka v Španielsku) predpovedá, že počet poskytnutých hypotekárnych úverov v tomto roku by sa mal tiež zvýšiť a tým podporiť predaj nehnuteľností v tomto roku.

Ako v Českej republike, tak aj na Slovensku sú hypotekárne úvery stále veľmi dostupné a výhodné. Ale ak nemôžete ručiť nehnuteľnosťou na Slovensku, alebo v Českej republike, domáca banka vám úver na kúpu nehnuteľnosti v Španielsku neposkytne. Samozrejme, je možné požiadať aj o úver od španielskej banky, ktorá poskytuje financovanie pre nerezidentov (občan, ktorý nemá španielske občianstvo) až do výšky 70%.

Možnosť výhodnej investície
Cestovný ruch v Španielsku, ale aj na Costa del Sol láme svoje rekordy každý jeden rok. Letisko v Málage má časté spojenia so všetkými európskymi krajinami a hlavne s krajinami ako Veľká Británia, Nórsko, Švédsko, Fínsko, Dánsko, ale aj priame spojenia zo Slovenskej republike, Českej republiky, Rakúska, Maďarska, alebo Poľska.

Na druhej strane hotelových zariadení nie je dostatok a preto návštevníci stále radšej využívajú služby dovolenkového prenájmu nehnuteľností od apartmánu cez domy až po luxusné vily.

Ceny prenájmu sú závisle na vybavení a zariadení danej nehnuteľnosti ako aj polohe, čo platí všade na svete. Čím lepšia poloha (blízkosť pláže a mesta s kompletnou vybavenosťou, vybavenosť komplexu (bazény, tenisové kurty, ihriská, atď), v ktorom sa taký apartmán alebo dom nachádza), tým vyššia sadzba za prenájom. Ceny sa tiež líšia obdobím počas roka, v ktorom sa daná nehnuteľnosť prenajíma. V letnej sezóne sa napríklad ceny prenájmu za 2 spálňový apartmán pohybujú až na úrovni cca od 700 EUR až do 2.000 EUR za týždeň, čo na Slovensku, alebo v Českej republike nedostanete.

Príjmy z prenájmu vám môžu takto minimálne pokryť náklady spojené s nadobudnutou nehnuteľnosťou a vy môžete byť spokojný, že ste investovali do nehnuteľnosti, ktorej hodnota nie len medziročne narastá, ale aj si sama na seba zarobí!!!

Vynikajúca infraštruktúra
Costa del Sol má neuveriteľne sofistikovanú sociálnu infraštruktúru s veľmi vysokou úrovňou zdravotnej starostlivosti a zdravotníckych služieb, rozvinuté dopravné služby, ktoré zahŕňajú aj služby vlakov medzi mestami Malaga až Fuengirola, ako aj služby vysokorýchlostných železníc do Madridu a iných častí Španielska. Taktiež je celé pobrežie veľmi dobre dopravne prepojené, môžete využívať diaľnicu, ktorá spája celé pobrežie južného Španielska, vrátane letiska v Málage, alebo rýchlostné komunikácie pozdĺž pobrežia od Málagy až po Gibraltár.

Golf
Vďaka miernym a suchým poveternostným podmienkam prakticky po celý rok, ako aj viac ako 70 golfovým ihriskám v rámci pobrežia Costa del Sol je táto oblasť celosvetovo známa aj ako „Costa del Golf“ (Pobrežie golfu). Štyri z týchto golfových ihrísk sú zaradené aj medzi desať najlepších golfových ihrísk v Európe: Valderrama Golf Club, San Roque Golf Club, Reserva a Los Naranjos. Costa del Sol je skutočným rajom milovníkov golfu.

Kultúra
Andalúzia je jedným z najcennejších kultúrnych centier Európy s mimoriadne bohatým dedičstvom, ktoré má stovky rokov a neuveriteľne vernú komunitu ľudí, ktorí milujú svoje tradície a rituály. Pablo Picasso a Antonio Banderas patria medzi najznámejších hrdých andalúzcov. Existuje tu veľa príležitostí pre kvalitnú španielsku hudbu, tanec, divadlo alebo umenie. Malaga patrí medzi jednu z najobľúbenejších destinácií na svete.

Gastronómia
Andalúzska kuchyňa pozostáva z grilovaných rýb, čerstvej zeleniny a panenského olivového oleja. Veľa kaviarní, tapas barov a reštaurácií podávajú širokú škálu čerstvých andalúzskych jedál a pokrmov kedykoľvek počas dňa. Costa del Sol je tiež domovom veľmi veľkej medzinárodnej komunity, existuje tu veľa kvalitných reštaurácií, ktoré sa špecializujú na rôzne kuchyne, vrátane indickej, čínskej, francúzskej a argentínskej, rovnako ako stále rastúci počet reštaurácií s hviezdami Michelin, alebo množstvo kvalitných plážových klubov a barov, kde ponúkajú veľmi kvalitné jedlá.

 

Okrem toho, vďaka množstvu čistých dlhých piesočnatých pláží, priezračne čistému moru s pozvoľným vstupom, krásnym zátokám a lagúnam, čistému morského vzduchu, širokým možnostiam zábavy, športu, kultúry a pamiatok je oblasť Costa del Sol jedna z najvyhľadávanejších a najnavštevovanejších v Španielsku a ideálnym miestom pre vašu vysnívanú dovolenkovú alebo golfovú nehnuteľnosť pri mori pod andalúzskym slnkom.

Samozrejme, existuje mnoho ďalších x dôvodov, prečo patrí životný štýl na pobreží Costa del Sol medzi najlepší nie len v Európe.

Neváhajte a kontaktujte nás, aj pre vás máme tú „pravú“ nehnuteľnosť pri golfe alebo mori.

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.