Španielsko – tretie miesto v kvalite života

Spanielska vlajka

Španielsko poskočilo na tretie miesto v prieskume kvality života

Španielsko je tretím najlepším miestom na svete ako expat pri najnovšom prieskume InterNations.

Prieskum, ktorý sa uskutočňuje každý rok oslovil viac ako 12 500 expatov, aby ohodnotili 43 rôznych aspektov života v zahraničí na stupnici od jedného po sedem… 

InterNations, ktorá je poprednou svetovou sieťou ľudí, ktorí žijú mimo svoju krajinu, potom použila tieto údaje na výpočet priemerného skóre pre každú krajinu. Minulý týždeň zverejnila svoj rebríček Top 17.

Portugalsko je krajinou, ktorá postúpila z 13-steho miesta na prvé vďaka veľmi dobrým klimatickým podmienkam a veľmi širokej škále voľnočasových aktivít. Na druhom mieste je Taiwan.

Španielsko postúpilo na 3. miesto z minulého štvrtého miesta vďaka fantastickej klíme počas celého roka, vynikajúcim kultúrne atrakciám, širokým voľnočasovým aktivitám a schopnosti podporovať vysokú úroveň osobného šťastia.

Prvú päťku doplnil Singapur na štvrtom mieste a Česká republika na piatom mieste.

Iným prekvapením je napríklad Nemecko, ktorému patrí 10. miesto, Kanada, ktorá je na 13. mieste a tiež Nový Zéland, ktorý obsadil až 15. miesto.

Španielsko sa v takýchto prieskumoch pravidelne umiestňuje v hornej časti grafov, pričom sa prihliada hlavne na kategórie zdravie, možnosti voľného času a šťastie.

V minulosti na chvíľu dosiahlo Španielsko slabšie výsledky v oblasti hospodárskych faktorov a faktorov zamestnanosti, však keďže sa španielske hospodárstvo zlepšilo, obavy týkajúce sa pracovných miest a miezd nie sú tak silné, ako kedysi.

Jednoznačne bodovali aj oblasti klímy, kvalita pláží, kuchyňa, príroda, bezpečnosť, istota a dostupnosť – zmes oblastí, vďaka ktorým je Španielsko jednou z najpopulárnejších turistických destinácií na svete.

Aj tento rebríček potvrdzuje, že Španielsko je top krajinou pre ľudí, ktorí hľadajú vhodné miesto pri mori pre svoj druhý domov.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
Translate »
Zahájiť chat
1
Dobrý deň,
máte záujem o kúpu nehnuteľnosti v Španielsku, alebo nejakú otázku, alebo požiadavku v spojitosti s nehnuteľnosťami v Španielsku, neváhajte a pýtajte sa.